5 Ocak 2016 Salı

et işareti Nasıl yapılır ?

et işareti mail ile hayatımıza girdi ve bugüne değin bizimle beraber oldu. Kuyruklu a ismi ile anılan et işareti olmuyor, yapamıyorum diyen kullanıcılar bulunmakta. 1971 yılında Ray Tomlinson et işaretinin eposta sunucularında işaret olarak kullanılmasına karar vermiş.

Gmail, Eposta, Hotmail, Outlook ve diğer bazı mail servislerinde de isminize özel bir mail adresi veya kullanıcı adresi alacağınız da et işareti kodu gereklidir. ceply@....com şeklinde tarzı alacağınız mail servislerinde et işareti kopyala şeklinde arayan kullanıcılar bu sembolü yapamıyor ise bazı yerlerden kopyalayabilirler.

Et işareti nasıl konulur konusunda et işareti hangi tuşlarla yapılır konusunu öncelikle öğrenmeniz gerekmekte. Bu işareti yapmaya başlamadan önce bilgisayar klavyesinde hangi tuşlarla yapıldığını özellikle bilmelisiniz. et hotmail işareti de maillerinizi okurken giriş yaparken kullanmanız gereken bir koddur.

Et işareti

Et işareti nasıl yapılır


Klavyeniz de et işareti yapmak için 2 tuşa ihtiyacınız var. Alt GR + Q işaretlerine sırası ile dokunduğunuzda bu işareti yapmış olursanız. Eğer klavyenizde bu 2 tuşa bastığınız halde olmuyor ise buradan kopyalabilirsiniz. @

Telefonda et işareti nasıl yapılır


Telefonda ed işareti yapmak için cep telefonunuzun klavyesini kullanabilirsiniz. Bazı telefonların klavyesinde 2 rakamına basılı tuttuğunuzda bu işaret çıkmaktadır. Bazı telefonların klavyesinde 1@# şeklinde tuşa bastığınızda diğer semboller ile beraber et işareti çıkmaktadır. Samsung telefonlarda bu işareti yapmak için klavyenin sol alt kısmında sym butonuna dokunmanız gereklidir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon