2 Ocak 2016 Cumartesi

Dokunmatik Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir ?

Cep telefonu ekranı nasıl temizlenir sorusu bugün işleyeceğimiz konulardan birisi. Android cep telefonlarının oldukça gelişmesi ile birlikte telefonların ekran dokunmatikleri hassaslaştı ve ekran boyutları büyümeye başladı. Tabi ekranların büyümesi ve hassaslaşması ile ekranlar hassas konumuz olmaya başladı.

Bazı kullanıcılar cep telefonlarını cebine koyduğunda ekranların çizildiğini, kirlendiğini veya tozlandığını görebilir. Bu durum için telefonunuz ekranı için ekran camı kullanmalısınız. Kırılmaz ekran camları alırsanız ekranınızı daha sağlama almış olursunuz. Cep telefonunu ekranınız oldukça hassas ve telefon kullanım performansınızı etkileyen etmenlerden birisidir. Telefonunuzun ekranına dokundukça işlememesi sizi sinir etmeye yetecektir.

Telefonunuza alacağınız ekran kılıfı ve jelatini telefonunuzu korumanız için oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Telefonumuz gün içerisinde sürekli bizimle ve sürekli etraftan toz kapabilir. Bu yüzden düzenli bir ekran temizliği yapmanız verimli olacaktır.

Telefon ekranı nasıl temizlenir

Dokunmatik Ekran Ne ile Temizlenir?


Öncelikle cep telefonunuzu temizlemek için bir takım ekipmanlar edinmeniz gerekmekte. Bu ekipmanlar dışında bir şey kullanmanız ekranınızın ömrünü kısaltacak veya verimli çalışmasına engel olacaktır.

Lazım olanlar:

- Mikrofiber Bez ve Ekran Temizleyici ( Teknoloji marketlerinde veya netten sipariş verebilirsiniz. )
- Gözlüklerin yanında verilen Mikrofiber bez

Dokunmatik Ekran Nasıl Temizlenir ?


Gözlüklerin yanında verilen Mikrofiber bezimizi ve telefonumuzu ayarlıyoruz. Cep telefonumuzu kapatıyoruz. Elimize mikrofiber bezi alıyoruz ve kuru bir şekilde ekranının aşağısında yukarısına doğru çemberler çizerek ilerliyoruz. Aşağıdan yukarıya doğru yuvarlaklar çizerek ekranın temizliğinin ilk adımını tamamlamış oluyoruz.

Ardından mikrofiber bezimize ( Teknoloji marketlerinden aldığımız temizleyici kitlerinde yer alan jellerden ) veya bir damla su damlatıyoruz. Mikrofiber bez kesinlikle ıslak olmamalı. Islak bir bez ekrana zarar verecektir. Mikrofiber beze bir iki damla su damlattıktan sonra kurumasını beklemelisiniz ve beziniz nemli olmalı.

Mikrofiber bezimiz nemli bir halde iken ilk adımda olduğu gibi daireler çizerek ekranı bez ile temizliyoruz. Nemli bir bez ile yuvarlaklar çizerek tamamladığımız nemli bez temizliğinin ardından elimizde ki mikro fiber bezin kuru kısmı ile yine daireler çizerek son aşamayı tamamlıyoruz.

Mikrofiber bez ile ekran temizliği bu şekilde.
UYARILAR: Ekranlarınızı ıslak bez, ıslak mendil, kolonyalı mendil ile silmeyiniz. Bu ekranlarınıza o an zarar vermez ama ömrünü kısaltabilir ve uzun vadede zararlı olabilir. Dikkatli olunuz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon