30 Aralık 2015 Çarşamba

WhatsApp Profil Resmini indirmek

Eski yıllarda Akıllı telefonların gelişmeye başladığı zamanlarda SMS ile iletişim kurardık. Sonra ortaya çıkan WhatsApp uygulaması ile kullanıcılar Wifi ve telefona tanımlı internet paketi üzerinden ücretsiz olarak mesajlaşabiliyor. WhatsApp uygulaması bu kadar kullanılmasından dolayı, WhatsApp ipuçları daha çok önem arz etmekte.

WhatsApp uygulamasında bir kişinin numarasını kayıt ettiğinizde bu kişiye bir isim yazarsınız. Ardından bu kişilerin eğer var ise WhatsApp profil resmini görebilirsiniz. Bu profil resmi uygulama içerisinde açılmakta ve herhangi bir indirme linki yer almamakta. Eğer cep telefonunuz ile ekran görüntüsü çekerek paint tarzı uygulamalardan kişinin olduğu kısmı keserek profil resmini kayıt edebilirsiniz. Ancak bu şekilde resimler net çıkmayabilir.

WhatsApp Profil Resmi Nasıl indirilir ?


Öncelikle profil resmini kayıt edeceğiniz kişiyi belirlemelisiniz. WhatsApp son mesajlaşma kısmından veya kişiler kısmından kişinin whatsapp profilini açınız.

Kişinin whatsapp profilini açtıktan sonra en üstte açılan profil resmine dokunarak tam ekran açılmasını sağlayın. Tam ekran açıldıktan sonra cep telefonunuzun ana ekranına dönünüz.

Cep telefonunuzdan Dosyalarım kısmına gidiniz. Buradan Telefon belleği / Dahili bellek yani telefonunun kendi hafızasına giriş yapınız.

Giriş yaptıktan sonra klasörler listelenecektir. Buradan WhatsApp klasörüne giriş yapınız. Bu klasöre giriş yaptığınızda Profile Pictures adlı klasör olacaktır. Bu Profile Pictures klasöründe az önce tam ekran yaptığınız kişi profil resmini JPG dosyası şeklinde bulabilirsiniz. İşlem bu kadar, eğer takıldığınız bir kısım var ise yorum kısmından iletebilirsiniz.

Whatsapp profil resmi nasıl indirilir Whatsapp profil resmi nasıl indirilir

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon