Header Description

LightBlog

Breaking

15 Aralık 2015 Salı

Instagram'da Engellendiğimi Nasıl Anlarım ( ipucu )

Bir ziyaretçimizin mesaj ile bize ulaşarak "Instagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım" sorusunu sorması üzerine bu içeriği hazırladık. Instagram sosyal ağı üzerinden bir çok kullanıcı kendi çektiği fotoğrafları diğer kullanıcılar ile paylaşmakta. Arkadaş olarak eklemek için takip ettiğimiz kişiler Takipçi listemizi oluşturur. Bu liste gün geçtikçe artar ancak bazı zamanlarda 1-2 de olsa azabilir. Bunun nedeni takipçilerinizin hesabını dondurmuş olma ihtimali, sizi engellemiş olma ihtimali veya o kişinin hesabının kapatılmış olması ihtimali ilk göze çarpan nedenlerden bir kaçı.

Fotoğraflarımızı daha çok kişi beğensin diye takip ettiğimiz kişiler zamanla eksilebiliyor. Bazı kişiler paylaşımlarınızı beğenmeyebilir ve sizi takipten çıkarabilir veya size kırgın, kızgın olan kişi sizi engelleyebilir. Instagram engellendiğimi nasıl anlarım sorusu da tam bu kısımda devreye giriyor.

instagramda engellendiğimi nasıl anlarım

Biz bu sayfamızda instagram engellendim, instagramda beni kim engelledi tarzı sorularınız için Instagram'da Engellendiğimi Nasıl Anlarım adlı içeriğimizi oluşturduk. Instagram üzerinden engellediğinizde Facebook sosyal ağında ki gibi Facebook kullanıcısı siyah renk ile yazmamakta.

Instagram üzerinden gün içinde bir çok kullanıcı kendi çektiği veya hoşuna giden fotoğrafları paylaşabilir ancak sizi takip eden kullanıcıların belki hoşuna gitmeyebilir ve sizi engelleyebilir. Instagram engellendim diyen kullanıcılar engellenenler listesini göremediği için bu konuda ne yapacakları konusunda bilgi sahibi olmadıklarını söylediler. Tabi takipçi listesi belli bir zaman sonra gittikçe arttığı için kullanıcıları tek tek kontrol etmek zor olacaktır.Takipçi listesini tek tek kontrol etmek zor olduğu için sizde bir iki kişiyi kontrol etmelisiniz. Sizi engelleme olasılığını düşündüğünüz takipçinizi gün içerisinde arama kısmına yazarak kontrol edebilirsiniz. Unutmayın, bir kişi sizi engellediğinde o kişiyi Instagram üzerinde ararsanız profili çıkmaya devam edecektir. Bunu göz önünde bulundurun. Yani nasıl olsa arama kısmında çıkıyor engellememiştir diye düşünmeyin. Instagramda engellendiğinizi anlamanız için bir kaç püf noktası yer almakta. Bu püf noktaları sayesinde bir kişi size engel atmışmı bunu kolaylıkla görebilirsiniz.

instagram engellendiğimi nasıl anlarım

Artık insanlar öyle bir hale geldi ki, sizle herhangi bir konuda düşüncesi ters düştüğünde veya size kızdığında sizi her yerden engellemeye başlıyor. Önceki zamanlarda sadece Facebook'tan silme ile başlayan bu durum Instagram ve WhatsApp engellemelerine kadar ulaştı.

Instagramda beni engelleyenleri nasıl görürüm


Instagram engelleyenleri görmek için bir kaç yol bulunmakta. Dilerseniz bu yolları hemen size açıklayalım.

  • İlk olarak engellediğinizi düşündüğünüz kişi sizi engellemiş ise arama kısmında halen çıkmaya devam edecektir. Engellediğinizi anlamanız için bu bir yöntem olmamalıdır.

  • Kişi arama kısmında çıkıyor ise hemen profiline girin. Keşfet veya arama kısmında çıkan kişinin profilinize girdiğinizde diğer profillerden farklı şeyler görebilirsiniz.

  • Eğer bu kişi sizi engelledi ise Takip et butonu olmaz veya olsa bile tekrar takip et butonuna dokunursanız o hesabı takip edemeyeceğinizi görürsünüz. Bu engellendiğinizin en büyük göstergesidir.

  • Daha önce sizde ekli olduğu halde bu kişinin profiline girdiğinizde sadece kişinin Adı ve profil fotoğrafını görüyorsanız geçmiş olsun engellenmişsiniz.

  • Adı ve profil resminin altında daha önce paylaşım yaptığını gördüğünüz halde "henüz hiç gönderi yok" şeklinde de bir yazı var ise engellendiğinizi anlayabilirsiniz.

  • Ancak sizi bir konuda uyarmak istiyorum. Yukarıda saydığımız nedenler var olsa bile bu kişinin sizi engellendiği düşüncesine hemen kapılmayın. Bu kişinin hesabı Instagram tarafından kapatılmış olabilir veya kendisi Instagram hesabını kapatmış olabilir. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda var.