28 Aralık 2015 Pazartesi

Google Play Store Kayıtlı Cihazları silmek

Play Store uygulamasında Cihazlarım kısmında Gmail hesabınıza ait tanımlı Android telefonlar yer almakta. Play Store'dan cihaz nasıl kaldırılır diyen kullanıcılar için bu sayfayı hazırlama gereği duyduk. Play Store'dan uygulama ve oyun indirebilmek için bir adet Gmail hesabına ihtiyacınız var. Bu gmail hesabınıza cihaz tanımlaması yapılıyor ve bu cihaz Play Store ayarlar kısmında yer almakta.

Yeni bir cihaz aldığınızda ilk olarak kurduğumuz uygulamalar arasında Play Store uygulaması yer almakta. Bu uygulamayı kullanarak Android için oyun ve uygulama indirebilirsiniz. Yeni bir telefon aldığınızda Gmail hesabınız ile Play Store oturumu açtığınızda Android cihaz yöneticisi kısmında eski cep telefonunuzun ad,model,operatör bilgileri aktif olarak görünmekte.

Play Store hesabına kayıtlı telefonlar nasıl kaldırılır ?


İlk olarak Play Store Gmail hesabınızı Play Store üzerinden açınız. Oturum açtıktan sonra buraya tıklayarak ayarlar kısmına giriniz.

Bu sayfada Ayarlar > Cihazlarım kısmı açılacaktır. Bu kısımda bu Gmail hesabınıza kayıtlı Android cihazları listelenecektir. Bu ayarlar kısmında Düzenle butonuna tıklayarak cihazınıza bir isim verebilirsiniz. Düzenle butonuna tıkladıktan sonra Görünürlük kısmında ki " Menülerde Göster " tikini kaldırın ve Güncelle butonuna tıklayın.

Play Store cihaz silme

 

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon