9 Aralık 2015 Çarşamba

Cortana Android Uygulaması Yayınlandı ! (Cortana indir)

Son yıllarda oldukça duyduğumuz sesli asistan sonunda Android cihazlarımıza da geldi. Bu sesli asistanlar arasında en çok dikkatleri çeken Microsoft yapımı Cortana oldu. En son Windows sürümü olan Windows 10 ile tanıdığımız Cortana, bakalım bizlere ne gibi özellikler sunacak.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar artık mümkün olsa her işini telefona yaptırmaya çalışacaklar. Artık Akıllı telefonlar ile teknoloji gelişti tek dokunuş ile tüm işlerimizi halledebiliyoruz derken, sesli asistanlar ile artık bu dokunma işleri de biraz askıya alınacak gibi. Artık sesli asistanlar sayesinde komutlarınız ile telefonu kontrol edebileceksiniz tabi her şeyi değil ama sadece şu anlık : ) Uygulamada şu an Türkçe dil desteği bulunmamakta hatırlatmakta fayda var.

cortana cortana

Cortana Android uygulaması sunduğu özellikler:


# Hey Cortana komutu
# Bildirimler
# Hatırlatmalar. Takvimize eklediğiniz önemli günleri sizlere bildirecek.
# PC ile senkronizasyon özelliği sayesinde telefonunuzdan bir çağrıya cevap veremediğiniz de pc üzerinden metin iletebiliyorsunuz.
# Bu uygulama ile sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
# Rehberinizden istediğiniz kişiyi Arama ve o kişiye mesaj gönderme özelliklerini barındırıyor. Ayrıca mail hesabınızı da kontrol edebilmenizi sağlıyor.
# Uygulamada bulunan şakalar ise uygulamanın artısı diyebilirim.

Uygulama Android için Play Store verimlilik kategorisinde kullanıcılara sunuldu. Buraya tıklayarak hemen Android cep telefonunuza yükleyebilirsiniz. Cortana uygulamasını Türkiye'den indirmeye çalıştığınızda Cortana " Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor " tarzında bir uyarı vermekte. Henüz ülkemiz için kullanıma açılmamış, beklemeliyiz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon