12 Aralık 2015 Cumartesi

Android Telefonunuzun Görünümünü Baştan Aşağı Yenileyin

Android cep telefonlarımızı gün içerisinde oldukça sık tercih etmekteyiz. Kendimize ait cep telefonlarımızın görünümü ne kadar kaliteli ve güzel olursa kendimizi telefona daha yakın hissederiz. Android telefonunuzun görünümünü baştan aşağı yenilemek tamamen sizin elinizde. Bu sayfada sizlere sadece duvar kağıdı değiştirin tarzı taktikler sunmayacağız. Sunacağımız kişiselleştirme uygulamaları ile telefonunuzun görümünü baştan aşağı yenileyeceksiniz.

1- Launcher Kullanın


Cep telefonunuzun ana ekranı ve menü görünümleri oldukça önemlidir. Ana ekranında bulunan widgetların görünümü, menü geçiş efektleri ve diğer görünümler Launcher ile daha önemli hale gelir. Launcher uygulamaları ile menüde ki uygulamaların dizilişini belirleyebilir, geçiş efektleri verebilir, yazı tiplerini değiştirebilir ve arka plan ekleyebilirsiniz.

nova

Tabi ki de sırf Launcher kullanmak için her önünüze gelen Launcherı tercih etmeyin. Çünkü iyi tasarlanmamış Launcherlar Android cihazınızın yavaş çalışmasına veya donmasına neden olabilir. Android için çok tercih edilen başarılı Launcher uygulamaları bulunmakta.

En iyi Launcherlar listesi


Nova Launcher - Hola Launcher - Arrow Launcher - Google Assistan Launcher
 

2- Duvar Kağıtları ile Ana ekranı süsleyin


Android duvar kağıtları

Launcher uygulamalarını kurduğunuzda görünümü güzelleştirdiniz ancak Wallpaper yönünden telefonunuzu eksik mi hissediyorsunuz. O zaman Duvar kağıtları sunan Android uygulamalarını tercih etmenizi öneririm. Tek tek duvar kağıdı aramak zorlu ve zahmetli olabilir, onun için duvar kağıdı sunan uygulamalardan kategorilerden yüzlerce wallpapera ulaşma şansınız bulunmakta.
Android için ücretsiz Wallpaper – Duvar Kağıdı Uygulamaları sunan Android uygulamalarını burada ki sayfamızda bir araya getirmiştik.
 

3- Klavyeniz de sıradanlıktan kurtulun.


Android cep telefonlarımızın kendine ait bir klavye görümünü bulunmakta. Bazı markalar kendi içinde bulunan özellik ile klavye teması sunabilir. Tema olanağı sunulmayan telefonlarınız için Play Store'da çok sayıda klavye uygulaması yer almakta. Mesaj atarken, arama yaparken sıklıkla tercih ettiğimiz klavyeye farklı görünümler vermek bizi sıradanlıktan kurtaracak ve yeni görünüm elde etmemizi sağlayacaktır. Android için sunulan bu farklı keyboard uygulamalarında ekstra özellikler bulunabilir.

En iyi Klavye uygulamaları


Go klavye -  SwiftKey Klavye - Google Klayve - Fleksy Klavye
 

4- İkonları değiştirmek farklı bir hava katabilir


ikon-uygulamasi

Android telefonlar belli bir sürüm niteliğinde ki ikonları kullanır. Cep telefonunuzun görünümünü değiştirmede en büyük rol sahiplerinden biri de ikonlardır. İkonlar saydığımız seçenekler arasında en çok seçeneğine sahip olan uygulamalardandır. Play Store üzerinden çok sayıda ikon uygulaması bularak istediğiniz tarzda ikon değiştirme işlemi yapabilirsiniz.

En iyi İkon değiştirme uygulamaları


Sunshine - Icon Pack - Moonshine - Icon Pack - Numix Circle icon pack
 

5- Zil Sesi ortamlarda dikkat çeker : )


Zil sesi cep telefonlarımızın olmazsa olmazlarındandır. Cep telefonunu alan kullanıcıların ilk yaptığı şeylerden birisi de zil sesi değiştirmektedir. Ancak telefonlarda yüklü gelen zil sesleri pek ilginizi çekmeyebilir. Bunun için kendi tarzınızı yansıtan zil sesleri tercih edebilirsiniz. En sevdiğiniz hoşunuza giden bir şarkıyı zil sesi yapmak istediniz ama o da ne şarkının başlangıcı kısık olduğu için duyamıyacaksınız. Sorun yok. Zil sesi kesme uygulamaları ile sevdiğiniz şarkının nakarat kısmını zil sesi yapabilirsiniz.

Burada ki içeriğimizde bir müziğin nakarat kısmının nasıl kesileceğinden bahsettik. Orada ki işlemi yaparak favori şarkınızın nakarat kısmını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

6- Kilit uygulaması göze de hitap etsin


Android telefonlarımız kendimize ait olduğu için kendi kişisel içeriklerimizi telefon içerisinde bulundurabiliriz. Başkası tarafından görünmesini istemediğiniz mesajlar, bilgiler olabilir. Bunları önlemenin yolu kilit uygulamalarıdır. Ancak bunu sadece kilit açması değil görünüm olarak da güzel bir görüntü elde etmek için kullanın.

android-kilit-uygulamalari

Desen, model, sayı veya rakam olarak kilit koyabildiğimiz telefonlarımızda kilidin görüntüsü de önemli bir faktördür.

En iyi ekran kilit uygulamaları


GO Locker - Locker Master- DIY Lock Screen - Cover Lock Screen (beta)

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon