31 Aralık 2015 Perşembe

Android Telefon Nasıl Güncellenir ?

Android cep telefonu güncelleme nasıl yapılır, son sürüm nasıl yüklenir ve yazılım güncellemesi sürüm yükseltmesi tarzı sorulara cevap arayan kullanıcılar bu konuya oldukça başvuracaklar gibi. Android işetim sistemli telefonlar bazen yeni özellik veya var olan özelliği düzeltmek için yapımcıları tarafından update edilerek düzeltilmeye çalışılır.

Android cihazı güncelleme işlemi ile yeni sürüme geçebilir veya şu an kurulu olan sürüm içerisinde ki güncelleme yazılımını yükleyebilirsiniz. Cep telefonunuz için gelen yazılım, sürüm güncellemelerini cep telefonu markanızın bilgisayar uygulaması ile de yapabilirsiniz. Ancak Cep telefonu üzerinden yayınlanan OTA güncellemeleri ile daha basit ve hızlı olabilmekte.

Kısa bir süre sonra bazı Android cihazlar için Android 6.0 Marshmallow sürümü de yayınlanacak ve kullanıcılar Android için yayınlanan son sürümün sahibi olabilecek. Cep telefonunuza gelen OTA Güncellemeleri yaparken şarjınızın bitime yakın olmamasına özen gösteriniz. Android cep telefonunuzu güncellerken hattınızın mobil verisi üzerinden yapmayınız. Bazı güncellemeler yüksek boyutlu olabilir ve mobil internet paketinizi gereksiz yere tüketmiş olursunuz. Güncelleme yapmadan önce bir WİFİ ağına bağlanmayı unutmayınız.

Android Güncelleme nasıl yapılır ?


Android Telefon Nasıl Güncellenir

Android cep telefonunuzu güncellemek için OTA Güncellemelerini düzenli kontrol etmelisiniz. Bu kontroller sırasında eğer yeni gelen bir güncelleme var ise güncellemeyi indirip yükleyebilirsiniz.

Ayarlar > Hakkında > Sistem güncellemesi kısmına ulaşınız.

Burada yer alan bilgilere göre en son ne zaman güncelleme denetlediğiniz, yapı numarası gibi bilgiler yer alacaktır. Bu kısımda yer alan " Sistem güncellemesini otomatik indir " seçeneğini " Wifi aracılığıyla otomatik indir " seçenceğini seçerseniz yeni bir güncelleme geldiğinde ve telefonunuz WİFİ ye bağlı ise güncelleme otomatik olarak indirilip telefonunuza yüklenecektir.

Sistem güncellemesi kısmında " Güncelleme denetle " butonuna dokunursanız en son gelen bir güncelleme var ise ekranınızda bu güncelleme görünecek ve indirerek kurulumunu yapabileceksiniz. Bu konuda ki bilgiler Zenfone 5 cep telefonuna göre anlatılmış ancak diğer Android telefonlarda da Ayarlar > Hakkında > Sistem güncellemesi adımları hemen hemen aynıdır. Bu adımları takip ederek az çok ne yapacağınızı anlayabilirsiniz. Eğer yine de takıldığınız bir kısım olur ise cep telefonu modeliniz ile aşağıdan yorum yapabilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:


EmoticonEmoticon