17 Aralık 2015 Perşembe

Android için Star Skater oyunu

Android için tasarlanan değişik görünüm ve oynanış tarzında ki oyunlar hep ilgimi çekmeyi başarmıştır. Bugünde ilgimi Star Skater adında ki kaykay oyunu çekti. Oyunun grafikleri hoşuma gitti ve cep telefonuma yükleyerek sizlere tanıtmak istedim. Oyunun yapımcısı olan Halfbrick studios oyunun grafiklerini 8 bit tarzında tasarlamış. Oyun kaykayınız ile kayarak engellerden kaçmanız ve kaçarkende gerekli hareketleri yaparak ve puanları toplayarak zafere ulaşmanızı isteyen bir oyun.

Star Skater oyununu indirip yükledikten sonra açtığınızda karşınıza karakter seçmenizi isteyecek bir ekran gelecektir. Bu ekranda iki tane karakter yer almakta. Oyuncu ricky ve rhonda isminde iki tane karakter bulunmakta. Bunlardan birisini seçerek oyuna başlayabilirsiniz. Oyunun bölümleri ilerledikçe ve bölümlerde başarılı oldukça diğer karakterleri açabileceksiniz.

Star skater

Star Skater Android oyunu


Star Skater Android oyununda Türkçe dil desteği de bulunmakta ve bu sayede bu oyunda verilen komutları anlayarak yerine getirebileceksiniz. Oyunun ilk bölümlerinde karakteriniz ile oyunda ilerlerken neler yapmanız gerektiği kısa kısa yazı olarak sizlere sunuluyor. Karakteriniz ile ilerlerken sağa sola gitmek oldukça basit. Karakteriniz kayarken ekranın sağına veya soluna dokunarak yön verebilirsiniz. Yön verme işlemi yaparken engellerden kolayca kaçabilirsiniz ancak keskin virajlar geldiğinde hangi yöne dönüyorsanız, ekranda o yöne biraz basılı tutmanız gerekmekte. Kaykayınız basılı tuttuğunuz yöne doğru sert bir şekilde dönecektir.

Star skater

Oyun içerisinde puan ve oyun parası bulunmakta. Bu oyun parası oyunda sk8 ifadesi ile belirtilmekte. Bölümlerin sonunda checkpoint noktalarına ulaştığınızda o levelde elde ettiğiniz puanlar hesaplanıyor. Bölüm sonlarında reklam izleyerek ekstra puanlar kazanabilirsiniz. Ekstra puanlar kazanmak isterseniz karakteriniz rampadan uçtuğunda havada iken sağa veya sola 2 kere basıp çekerseniz karakteriniz spin atacaktır ve fantastik hareketler sayesinde daha fazla puan elde edebileceksiniz.

Oyunda ilerlerken yol boyunca önünüze saat ve puan çıkacaktır. Bu karşınıza çıkan saat ve paraları toplayarak karakterini geliştirebilirsiniz. Saatleri toplarsanız bölüm tamamlama sürenizde azalma olur. Eğer paraları toplarsanız oyunda ki SK8 oyun paranız artacaktır. Oyun genel olarak iyi düşünülmüş ve ilk başlarda kolay gibi gelmekte. Ancak bölümler ilerledikçe yol koşulları değişmekte ve daha da keskin virajlar karşınıza gelmekte. Oyunu buraya tıklayarak telefonlarınıza yükleyebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon