3 Aralık 2015 Perşembe

2015 Yılında Çıkmış En iyi Android uygulamaları

En iyi Android uygulamaları

Android cep telefonlarının kullanım oranı arttıkça Android uygulamalarında ki kalite ve kullanılabilirlikte o derece de artış göstermekte. 2015 yılı Android uygulamalarının gelişimi için iyi bir yıl oldu ve adeta 2016 yılına göz kırptı diyebiliriz.

2015 yılında kaliteli oyunların yapımlarına, kullanılabilir ve işlevsel uygulamalar destek verdi. Bu uygulamalar telefonundan tam verim almak isteyen Android kullanıcılar için tercih edilebilecek uygulamalardır. Bizde bu sayfamızda 2015 yılında çıkmış ve ilgi görmüş Android uygulamalarını sunacağız.

En iyi Android uygulamaları


1.) Periscope

periscope-android

2015 yılında bana göre en çok ilgi gören uygulama Periscope uygulaması oldu. Twitter'ın satın alması ile ilk olarak iOS cihazlara sunulan bu uygulama, Twitter entegresi ile kolay bir kullanım sunuyordu. Tabi ilk olarak iOS için çıkması Android kullanıcılarının tepki göstermesine neden oldu. Periscope uygulamasının Android için geç çıkarılması diğer yapımcıları harekete geçirdi. Play Store'da Periscope yayınlanmadan önce Meerkat gibi bir çok alternatif canlı yayın uygulamaları yayınlanmaya başladı.

Tabi belli bir süre sonra Android için Periscope uygulaması yayınlandı ve Android kullanıcıları da bu canlı yayın uygulamasını kullanmaya başlandı ve en iyi Android uygulamaları listesinde ki yerini aldı.

2.) Younow

 

Periscope uygulamasının çok kullanılmasından sonra diğer yapımcılarda bu kategoriye yönelmeye başladı. Android için sunulan Younow uygulamasında da canlı yayın yapıyorsunuz ancak burda sistem biraz farklı. Hem web sitesinden hemde mobil uygulamasından yayın yapabildiğiniz bu uygulamada para kazanma özelliği de yer almakta. Bu sayfamızda Younow para kazanma olayını anlatmıştık.

3) Youtube Gaming

youtube-gaming

Canlı yayın uygulamalarından konuya girmişken Youtube Gaming'i de tanıtmadan geçmeyelim. Youtube üzerinden oyun oynarken eğlenceli video çeken Youtuberlar, artık bu işi canlı olarak da yapabiliyorlar. Ayrıca siz canlı yayını yaparken diğer oyun severler yayınınıza yorum atabiliyorlar.

4) B612

b612-android

Önceden aynadan kendi fotoğraflarımızı çekerdik. Kendi fotoğrafımızı çekme olayı Selfie çılgınlı ile bir anda tüm Dünya genelinde yayılmaya başladı. Yapımcılar da bu çılgınlığı değerlendirerek B612 Android uygulamasını sunmuş.

Selfie, öyle bir çılgınlık haline geldi ki selfie çubukları da selfie severlerin ellerinde dolaşmaya başladı. TDK'da Selfie kelimesini öz çekim olarak tanımladı. Cep telefonunun kamerası ile sade öz çekim çekmek istemeyen kullanıcılar başarılı filtreler sunan Android uygulamalarına yönelmeye başladı. En içten selfieler sloganı ile Play Store'a eklenen B612 uygulaması bir çok kullanıcı tarafından en iyi Android uygulamaları arasında tercih edilmeye başlandı.

5) Kiwi

Facebook üzerinden kişilere davet göndermesi ile bir anda Kiwi nedir sorularına maruz kalan bu uygulama, kısa bir sürede iyi bir kullanıcı kitlesine sahip oldu. Kiwi üzerinden üye olarak diğer kullanıcılara soru sorabilme imkanı bir çok kullanıcının hoşuna gitti ve birbirlerine soru sormaya başladılar.

6) Facebook Lite

Facebook, çok tercih edilen bir Sosyal ortamlardan birisi. Artık son yıllarda gelişmiş Akıllı telefonlar ile Facebook oldukça kolay bir şekilde ziyaret edilmekte. Ancak orta segment ve altında ki telefonlar ile Facebook uygulaması tam verim verememekte. İşte Facebook bunu düşünerek kullanıcılarına Facebook Lite adlı uygulamayı sundu. Çokta iyi yaptı diyebilirim. Orta segment telefonlarda oldukça iyi çalışmakta.

1 MB'lık boyutu ile hem hafıza dostu olan bu uygulama, hızlı arayüzünün yanında az veri tüketimi ile kullanıcı dostu bir uygulama olmuş.

7) Google Photos

google-photos-android

Google, Android cep telefonları için Play Store'da sürekli yardımcı uygulamalar sunmakta. Bu yardımcı uygulamalar ile cep telefonları daha verimli bir hale gelmekte. Bunlardan birisi de daha düzenli bir Galeri ortamı sunan Google Fotoğraflar uygulaması oldu.

Fotoğraflarınıza uygulama içerisinde edit yapabilir ve telefonunuzun hafızasını tüketmeden yedekleme yapabilirsiniz. Fotoğraf üzerinde bulunan yerleri arama yaparak kolayca bulabilirsiniz.

8) PhotoMath

En iyi Android uygulamaları arasında muhakkak bu uygulama herkes tarafından ilginç karşılanmıştır. Bu uygulama ile Matematik sorusunu kamera ile tanıtın ve uygulama adım adım çözülümünü göstersin. Öğrenciler Matematik sınavına çalışırken veya test çözerken bir soruya takılabilir. O an bu soruyu soracak yakınlarında bilen birileri veya öğretmen yok ise bu uygulamaya başvurabilir.

Temel aritmetik, kesirler, ondalık sayılar, lineer denklemler ve logaritmalar konularında ki problemlerinizi çözebilirsiniz. Ancak el yazısı ile uygulama tanımamakta, sadece kitap baskısı sorular.

9) Marshall Gör&Boya

marshall-duvar-boyama

photoMath tarzı çalışan bu uygulamada da Android telefonunuz ile odanızı istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Marshall Gör boya uygulamasını kullanarak odanıza hangi renk yakışır seçebilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra kamera ile odanızın duvarını çekin ve duvar hatlarını uygulama içerisinde bir hatla belirleyin. Ardından uygulamanın bünyesinde ki onlarca renkten dilediğinizi seçerek boyama işlemini yapabilirsiniz.

Boyamasını yaptığınız duvarları resim olarak kaydederek arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

10) musical.ly

musically-2

Musical.ly uygulaması bünyesinde bir çok şarkı barındırmakta. Bu şarkılar ile kendi klibinizi çekebilirsiniz. Müzik çalarken ön kameranız ile müziğin sözlerini söyleyin ve videoyu kaydedin. Bu videoyu diğer arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Bu uygulama 2015'in sonlarına doğru oldukça popüler bir hale geldi.

11) Scorp 

Üniversitede ki arkadaşlar tarafından tasarlanan bu uygulamada, bir konu hakkında video çekiyorsunuz. Uygulama içerisinde bir konu başlığı belirleniyor ve diğer kullanıcılar bu konu başlığı hakkında fikirlerini dile getirdiği video yüklüyor. Scorp Facebook sayfasında da ve uygulama ana sayfasında da bu videolar listelenmekte.

12) Bip

bip-android

Turkcell, Bip adlı Android uygulaması ile Mesajlaşma kısmına el attı. Mesajlaşma uygulamaları zaten yeterince var buna ne gerek var diyebilirsiniz. Ama Bip uygulaması diğer uygulamalardan farklı özellikleri sunmakta. Bunlar kaybolan mesaj, bipe özel çıkartmalar ve Turkcellilere Bipe özel bedava internet paketi. Kaybolan mesaj özelliğinde arkadaşınıza gönderdiğiniz mesajın belli bir süre sonra kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Özel çıkartmalar ile arkadaşlarınıza hiç görmediği çıkartmaları gönderebilirsiniz. Caps yapma özelliği ile arkadaşlarınızın ilginç poz verdiği fotoğrafları komik capslere dönüştürebilirsiniz.

Bu sayfamızda 2015 yılında çıkmış kaliteli uygulamaları sizlere tanıttık. Eğer aralarında unuttuğumuz var ise yorum kısmından iletebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon