28 Kasım 2015 Cumartesi

Twitter Şifremi Unuttum - Twitter Şifre değiştirme

Twitter şifremi unuttum

Twitter şifremi unuttum diyen kullanıcılar için hesap şifresi sıfırlamak, değiştirmek gibi bilgileri sunacağız. Twitter parola sıfırlama, parolamı unuttum diyen kullanıcıların sayısı gün geçtikçe artmakta. 2016 yılında da bu işlem geçerli olacaktır.

Twitter üzerinden günlük olarak gündemi takip edebilir ve tarzınıza göre olan yazıları takip ederek beğenebilirsiniz. Günlük olarak değişen gündeme göre sizde hastaglara katılabilirsiniz. Ancak bazen telefona format attıktan sonra veya uygulamayı kaldırdıktan sonra tekrar girmeye çalıştığınızda şifrenizi hatırlamıyor olabilirsiniz. Twitter hesabınızı silmek isterseniz Twitter hesap silme sayfamıza göz atabilirsiniz.

Twitter şifremi unuttum, ne yapabilirim ?


İlk olarak buraya tıklayarak şifre yenileme kısmına giriniz. Bu kısıma E-posta adresini, telefon numaranı ya da kullanıcı adını giriniz. Üçünden birini girdikten sonra Ara butonuna tıklayınız. Tıkladıktan sonra eğer böyle bir hesap var ise bir sonra ki ekran karşınıza gelecektir.

twitter-sifremi-unuttum-2

Ardından "şifreni nasıl sıfırlamak istersin?" diye bir soru yöneltecek. Eğer twitter hesabınıza cep telefonu numaranızı eklediyseniz bu kısımda cep telefonu numaranız ile birlikte epostanız çıkacaktır. Eposta yada cep telefonu numarasından birini seçerek "Devam et" butonuna tıklayınız.

twitter şifre sıfırlama

Ardından "E-postanı kontrol et" kısmında senin emailine parola sıfırlama linki gelecektir. Gelen mailde ki linke tıkladıktan sonra yeni şifreni girebilirsiniz. Twitter'a üye olduğunuz mail adresinizin şifresini bilmiyorsanız ," şifreni nasıl sıfırlamak istersin? " kısmında alt kısımda yer alan " bunların hiç birine erişimim yok " seçeneğine tıklayınız. Anlatımlar yardımcı olacaktır sizlere.

twitter parolamı unuttum

Hesabınıza giriş yapmak için yardım isteyin.
Panik yok! Size yardım edebiliriz. kısmında yer alan

Giriş doğrulamasına kayıtlı mısınız? sorusunda eğer hesabınızın giriş doğrulaması aktif ise evet tikini attıktan sonra size ait olan Twitter bilgileri sorulacaktır. ( GİRİŞ DOĞRULAMANIZ AKTİF DEĞİL İSE HAYIRI İŞARETLEYİNİZ) Bu formları düzgün ve doğru olarak doldurduktan sonra Gönder butonuna tıklayınız. Burada dikkat etmeniz gereken noktalar var. Bu form üzerinde Eposta kısmına Twitter'a üye olduğunuz maili girmeyiniz, o an aktif olarak kullandığınız bir mailinizin adresini yazınız.

Twitter şifre sıfırlama maili gelmiyor


Yukarıda ki işlemleri yaptığı halde twitter şifre sıfırlama kodu, mesajı gelmiyor diyenler olabilir. Eğer mailinize şifre sıfırlama linki gelmiyor ise belli bir zaman sonra tekrar deneyiniz. Gelen kutusu yerine Junk/Spam/Gereksiz kutusuna bakmanızda fayda var, bazen oraya gidebiliyor.

Üst üste denediğiniz halde 5 dk içerisinde mail gelmiyor ise daha fazla üstelemeyin bir kaç gün bekleyin elbet gelecektir, gelen son şifre sıfırlama mailine bakmanız yeterli olacaktır. Eğer hesabınıza cep telefonu numaranız tanımlı ise cep telefonu numaranız ile şifre sıfırlama seçeneğini deneyiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

2 yorum:

  1. twetter şifre sïfırlamak için e posta alamıyorum mesaj yolu ile telefona gelmesini istiyorum telefon numaramı nasıl ekleyebilirim lütfen yardımcı olun

    YanıtlayınSil
  2. Benim hesabım daki telefon numaram yanlış ve e posta adresimi unuttum uzun zaman oldu kullanmayalı. Diğer bir seçenekle gidiyorum ( sorunun tanımı isteğe bağlı bir kutucuk çıkıyor onun altında insan mısınız yoksa bir bilgisayar mısınız diye kutucuğu dolduruyorum ama hep başa atıyor boş kutucuğu doldurun diye ) ve sürekli aynı sorunla karşılaşıyorum bu sorunu nasıl atlata bilirim ...

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon