8 Kasım 2015 Pazar

PDF Dosyalarını Düzenleme - Editleme

android-pdf-duzenleme

PDF Dosyası her ortamda gerekli olan belge türüdür. Soru yazılan, önemli notların bir araya getirildiği ve bilgilerin yer aldığı bu dökümanlar da bazen kendinizce ekleme-düzeltme-bir yeri işaretleme isteği duyabilirsiniz. PDF dosyaları genel olarak açılan uygulamalar ile herhangi bir edit işlemine izin verilmemekte. Ancak Play Store'da yer alan bazı uygulamalar ile PDF dosyasını düzenleyebilirsiniz.

PDF dosyasını Android cep telefonunuzdan değiştirmek/düzenlemek isterseniz Xodo PDF adlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile PDF içerisinde ki metinleri kopyalabilir, altını çizebilir, arka planına renk atayabilir, güncelliğini yitirmiş bilgilerin üstünü çizebilirsiniz ve arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. PDF belgelerinize imza ekleyebilir ve önemli not kısmı ekleyebilirsiniz.  Eklediğiniz not kısmını istediğiniz boyutta yapabilir ve rengini ayarlayabilirsiniz.

Özellikle sınavlara hazırlanan öğrenciler için güzel bir uygulama olacaktır diye düşünüyorum. Ders konularına çalışmak için testler bulunmakta ve bu testler PDF Olarak sunulmakta. Bu PDF dosyalarının üzerine test sorularının doğru şıklarına işaretleme yapabilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon