15 Kasım 2015 Pazar

Maalesef Whatsapp durduruldu hatası ( Çözümü )

WhatsApp, 900 milyonu aşkın kullanıcısı ile 2016 yılında da Türkiye'de oldukça tercih edilmekte. Basit arayüzü ve işlevselliği ile tercih edildiğini düşündüğüm WhatsApp, diğer Android uygulamalarında da olduğu gibi bazen hatalar verebilmekte. Bu hatalardan biriside Samsung, LG, Sony, Asus telefonlarda meydana gelen " Maalesef Whatsapp durduruldu " şeklinde ortaya çıkan hata mesajıdır. Bu sayfamızda whatsapp durduruldu diyor ne yapmaliyim diyen kullanıcılar için bilgileri bir araya getirdik.

Bu mesaj Google Play Store durduruldu şeklinde de diğer uygulamalarda çıkabiliyor. Bu sorunu çözmek için size bir kaç ipucu vereceğiz. Bu ipuçları umarım işinize yarar.

maalesef-whatsapp-durduruldu-hatasi

Maalesef Whatsapp durduruldu Çözümü  • İlk olarak cep telefonunuzun Yazılım sürümünün güncel olduğunu kontrol edin. Ayarlar > Telefon hakkında > Yazılım güncellemesi kısmından telefonunuza gelen yeni bir update var mı diye kontrol ediniz.

  • Cep telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar > Tümü kısmından WhatsApp seçeneğini bulunuz. Bu kısımdan önbellek ve verileri temizle işlemini yapınız.

  • Google Play Store üzerinden WhatsApp yazarak arama yapınız. WhatsApp uygulamasının son sürümünün yüklü olduğundan emin olunuz.

  • Sorun halen çözülmedi ise WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırınız. Kaldırdıktan sonra bu adresten son sürümü apk olarak indirip telefonunuza kurunuz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:


EmoticonEmoticon