Instagram durduruldu Hatası ( ÇÖZÜM )

instagram-durduruldu

2016 yılında da Instagram uygulaması oldukça kullanılacak gibi. Facebook şirketinin satın alması ile yüksek bir ivme kazanan Instagram, bazen olmadık hatalar verebilmekte. Bu hatalardan biriside İnstagram durduruldu hatasıdır. Bu hata genellikle uygulamayı Play Store üzerinden güncellendikten sonra çıkmaktadır. Instagram uygulaması güncellemeden sonra çalışmıyor diyen kullanıcılar bu hatanın çözüm yollarını aramaktadır.

Instagram durduruldu hatası çözümü

Bu hata genellikle cep telefonunuzun RAM’inin yetersiz kaldığı durumlarda gün yüzüne çıkmaktadır. Eğer Instagram uygulamanızı açarken aynı zamanda arka planda çalışan çok sayıda uygulama var ise bu sorun meydana gelebilecektir.

Eğer Instagram uygulamanız telefonunuzda bu hatayı alıyorsanız öncelikle açık olan diğer uygulamaları kapatınız. Cep telefonunuzun kendine ait Ram temizleme özelliği var ise aktif ediniz yok ise Clean master uygulamasını kullanabilirsiniz. Clean Master uygulamasını açtığınızda o an telefonunuzda kullanılan RAM miktarını görebilirsiniz. RAM Yazısının üzerine dokunduğunuzda, uygulama RAM boşaltma işlemini yapacaktır.

Ekstra olarak bir işlem daha bulunmaktadır. Cep telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar > Tümü kısmına gidiniz. Instagram uygulamasını bulup içine giriniz. Ardından açılan pencereden Verileri temizle butonuna dokununuz.

instagram-durduruldu

7 thoughts on “Instagram durduruldu Hatası ( ÇÖZÜM )

 1. bir dost Reply

  bilgisayrdan ınstagrama resim göndermede hata raporu oluyo onu8n bçözümü

 2. sanaldan biri Reply

  şimdi ben başka hesaba giriyorum ama durdurulmuyo kendi hesabıma giriyorum sürekli durduruluyo hiç bişiye bakamıyorum neden böle oluyo yaa

 3. ezgi Reply

  benim instagramımda 3 hesap açık ama sadece bi tanesinde bu problemi yaşıyorum yardımcı olur musunuz lütfen

 4. Anonim Reply

  Bunların hepsini yaptım yine de durduruldu uyarısı veriyor

 5. Anonim Reply

  Giriş yapıyorum daha sonra çıktığım zaman bir daha giriş yapamıyorum Instagram durduruldu diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.