6 Kasım 2015 Cuma

Android Telefonda Siyah Ekran Sorunu

telefon-siyah-ekranda-takili-kaldi

Android telefon siyah ekranda takılı kaldı diyen kullanıcılar için bir kaç çözüm yolu sunacağız. Samsung GALAXY, LG, HTC, Sony, Asus gibi bir çok cep telefonu modelinde telefonunuz siyah ekranda takılıp kalabilir. Siyah ekran sorunu nasıl çözülüre dair bir kaç ipucu vereceğiz.

Telefon Siyah ekranda takıldı ( ÇÖZÜM )


- İlk olarak Cep telefonunuzun bataryasını kontrol etmelisiniz. Android cep telefonunuzun batarya güç kısımları tam dokunuyor mu kontrol ediniz. Bataryayı çıkarıp taktıktan sonra telefonunuzu açmadan 1-2 saat şarj edin. Belki de bataryanızın ömrü bitmiş olabilir.

- Üstte ki yöntem işe yaramaz ise bu yöntemi deneyiniz. Cep telefonunuzdan SIM kartı, Hafıza kartını ve bataryayı çıkarınız. 10-15 Dakika bekledikten sonra hafıza kartını takmadan telefonunuzu şarj ediniz ve açmayı deneyiniz.

- Eğer 2 yöntemde işe yaramamış ise format atmaktan başka çareniz yok. Aşağıda ki linklerden kendi markanıza ait format atma şekillerini bulabilirsiniz. Format atarken de format ekranı gelmez ise bataryanız da donanımsal bir hata bulunmaktadır. Bataryanızı değiştirin.
SAMSUNG FORMAT ATMA
LG TELEFONLARA FORMAT
SONY TELEFONLARA FORMAT ATMA
ASUS TELEFONLARA FORMAT ATMA

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

5 yorum:

 1. Ya benim nokia c7 oo tel aciliyo sarjda ekrana geliyo fakat hala siyah ekran napabilirim ?

  YanıtlayınSil
 2. teknik servise götürmen lazım.

  YanıtlayınSil
 3. abi benim batarya kısmı açılmıyo ne yapabilirim mahalle telefoncusuna götürdüm 450 tl istedi

  YanıtlayınSil
 4. Format attığım halde yine bir süreden sonra ekran gidiyor ve sadece tuşlar çalışıyor samsung j5 markası ne yapmalıyım

  YanıtlayınSil
 5. – Üstte ki yöntem işe yaramaz ise bu yöntemi deneyiniz. Cep telefonunuzdan SIM kartı, Hafıza kartını ve bataryayı çıkarınız. 10-15 Dakika bekledikten sonra hafıza kartını takmadan telefonunuzu şarj ediniz ve açmayı deneyiniz.

  GALAXY J2 İÇİN BU YÖNTEM İŞE YARADI. SORUNLA UĞRAŞANLARA DUYURULUR.
  TEŞEKKÜRLER KARDEŞŞŞ..

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon