28 Kasım 2015 Cumartesi

Android için En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları (TOP 5)

fotoğraf düzenleme

Android cep telefonu ve tabletlerin gelişmesi ile birlikte bir çok işimiz tek dokunuz ile kolay bir hale geldi. Önceden sıradan cep telefonları ile sadece fotoğrafları görüntüleyebiliyorken şimdiler de ise anında efektler uygulayabiliyor ve çektiğimiz fotoğrafları daha kaliteli bir hale getirebiliyoruz.

Androidli kullanıcılar için sadece fotoğraf düzenleme uygulamaları yer almamakta. Bunlara ek olarak kamera uygulamaları da bulunmakta. Telefonun kendi orijinal kamerası dışında farklı bir kamera uygulaması kullanmak isteyen kullanıcılar Play Store üzerinden farklı bir kamera uygulaması kullanabilir. Play Store'da ilk olarak 2-3 efekt, yazı yazma ile başlayan fotoğraf düzenleme uygulamaları, 2016 yılına doğru ilerlerken oldukça gelişti ve tek dokunuş ile harika efektler uygulanabiliyor. Özellikle Photoshop'un da Play Store'a daha fazla Adobe uygulaması yüklemesi ile bu çıta oldukça yükseldi.

Bu sayfamızda da sizlerin telefonunuz ile çektiğiniz fotoğraflara daha iyi hakim olabilmeniz için kullanabileceğiniz en iyi Fotoğraf editleme programlarını sunacağız. Uygulamaların isimlerine tıklayarak uygulamaları indirebilirsiniz.

En iyi Fotoğraf düzenleme uygulamaları


Autodesk Pixlr – photo editor

Autodesk tarafından en iyi geliştirici modu ile Play Store'da yayınlanan Pixlr uygulaması vasıtası ile adeta fotoğraflara hükmedeceksiniz. Ücretsiz fotoğraf editörü olan bu uygulamada herhangi bir anı yakalayarak yaratıcılığınıza göre efektler uygulamak sizin elinizde. Resmin genel düzenini, arka planını değiştirme gibi işlemler basitçe uygulanabiliyor.

Fotoğraf kolajları oluşturabileceğiniz bir fotoğraf editleme uygulamasında efekt ve filtrelerin yanı sıra küçük düzeltmeler yapabiliyorsunuz. Kırmızı gözü düzeltme, dişleri beyazlatma gibi küçük ipucu ile fotoğraflarınızda ki küçük hataları etkisiz hale getirebilirsiniz. Fotoğraf üzerinde seçtiğiniz kısımlara başka bir resim katmanı ekleyebilir ve hazırladığınız görsellerin üzerine farklı yazı tipleri ile yazılar yazabilirsiniz.

PicsArt - Fotoğraf Stüdyosu

Picsart tarafından Play Store'da yayınlanan ve 250 milyondan fazla indirmeye sahip olan bu fotoğraf düzenleme uygulaması ücretsiz olarak sunulmakta. Bu uygulama sanatsal kamera çekimleri, fotoğraf kolajları yapmak için iyi bir seçenek olacaktır. Picsart bünyesinden bulunan yüzlerce araç ve efekt ile görsellerinizi keyifli bir şekilde sanatlaştırabilirsiniz.

Uygulama klon aracı, fotoğraf kırpma aracı, fotoğraf harmanlama ve geliştirme aracı, metin bindirmeleri, görüntü bindirmeleri, katman düzenleme, fotoğraf filtreleri, kamera katmanı ve yüzlerce özelleştirilebilir fırça filtreleri, maskeler, şekil maskeleri ve daha başkaları gibi fotoğraf düzenleme araçları sunan güçlü bir mobil fotoğraf editörü.

Photo Editor by Aviary

Aviary tarafından tasarlanan bu uygulama ile çok kapsamlı bir fotoğraf düzenleme işlemi yapabilirsiniz. Sadece resimi kırpmak ile yetinmeyen bu uygulamada görselleriniz üzerine eğlenceli çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Renk dengesi, kırpma döndürme işlemleri yaparak fotoğraf düzenleme işlemlerinizi kısa sürede halledebilirsiniz.

Fotoğraflarınız üzerinde Parlaklık kısımlarını arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Kontrast, renk sıcaklığı ve doygunluk özellikleri de fotoğrafınızın kalitesini ayarlamak için iyi bir seçenek olacaktır. Kırmızı göz lekelerini giderme, dişleri beyazlatma, focus, metin ekleme gibi özellikler uygulamanın sunduğu diğer özelliklerinden bir kaçı.

Cymera - Kamera & Filtreler

170 milyondan fazla indirme sahip olan bu uygulama özellikle selfie çekme hobisi olanlar için güzel bir seçenek olacaktır. Uygulama içerisinde selfie çekerken anında uygulayabileceğiniz 15 ücretsiz filtre yer almakta. SUNNY, CREAM, SHINE, CRYSTAL, LOVELY gibi ücretsiz filtreler uygulama içerisinde entegre olarak sunulmakta. 7 farklı kamera lensi ile daha yaratıcı ve büyüleyici görselleri elde edebilirsiniz. Uygulama içerisinde 100'den fazla ışıklandırma filtresi yer almakta. Yüzlerinize ekleyebileceğiniz birbirinden farklı eğlenceli karikatür maskeleri yer almakta.

Ayrıca bu uygulama içerisinde yer alan üyelik sayesinde, oluşturduğunuz fotoğrafları uygulama içerisinde albüm kısmında saklayabilir ve bellek derdi sorunundan kurtulabilirsiniz. Paylaşılan albümler kısmından arkadaşların ile paylaşabileceğiniz bu uygulama Türkçe dil desteği de sunmakta.

PIP Kamera - Fotoğraf Efekti

Son günlerde Play Store Fotoğrafçılık kategorisinde popülerliğe adım atan Fotoable yapımı fotoğraf efekti uygulamaları sunduğu değişik tarzda görsel efektler ile farklı bir deneyim sunuyor. Kavanoz içerisine, yağmur damlası içerisine, kalp içerisine, cd içerisine, bardak içerisine arka plan blur olacak şekilde kendi fotoğraflarınızı ekleyebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon