2 Ekim 2015 Cuma

YouNow Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Android cep telefonlarında 2015 yılının ortalarında başlayan Canlı yayın çılgınlığı yeni uygulamaların gün yüzüne çıkmasını sağladı. Periscope ile başlayan Canlı yayın uygulaması, diğer uygulamalar ile devam ediyor. Bunlardan biriside YouNow adını almış Canlı yayın yapma uygulaması.

YouNow uygulaması ile iOS, Android ve Bilgisayar üzerinden canlı yayınlar yapabilir ve diğer kullanıcıların bu 3 ortamdan sizi izlemesine olanak sağlayabilirsiniz. Sizi izleyen kullanıcılar size üye olabilir,sizi takip edebilir. YouNow yeşil rengi ile ilgimi çekti ve bu uygulama üzerinde Atalay Demirci, Halil Söyletmez gibi tanıdığımız kişiler canlı yayın yapmakta.

you-now-android

YouNow Hesap Açma, Kayıt olma


YouNow Android uygulamasını açtığınızda karşınıza kayıt ekranı gelecektir. Twitter, Facebook, Google hesaplarınızdan birini kullanarak üye olabilirsiniz. Bunların 3'ünden birini seçerek kayıt olabilirsiniz. Ancak uygulamada ilgimi çeken bir eksiklik var. Twitter, Facebook, Google, Instagram hesabı dışında kayıt olma seçeneği yok. Eposta ile kayıt olma seçeneği kesinlikle gelmeli diye düşünüyorum.

YouNow Canlı yayın nasıl yaparım ?


Younow uygulamasını yayın yapmak için açın ve sağ üstte yer alan NOW Yazısına dokunun. Ardından uygulama sizden bir etiket seçmenizi isteyecek ve bu etiketi doğru bir şekilde yazmanız trend olmanız açısından önemlidir.
Etiket işlemi sona erdikten sonra canlı yayınınıza Thumbnail (video resmi) eklenebilmesi için kamera yardımı ile fotoğraf çekiniyorsunuz.
Ardından Continue butonuna basarak bu adımı geçiniz. Go Live butonuna dokunarak yayına başlayabilirsiniz. Kaliteli ve ilgi çekici yayınlar yaparsanız Trend kısmında çıkabilirsiniz ve daha çok kişiye hitap edebilirsiniz.

YouNow Bars ve Coins nedir ? Nasıl Kazanılır


Bars Younow üzerinde kullanabileceğiniz uygulama parasıdır. Canlı yayın yapan kullanıcılara bars yollayabilir ve o kişinin uygulama üzerinde level atlamasına katkı sağlayabilirsiniz.

Bars'ın yanında ekstra olarak Coins de yer almakta. Düzenli yayın yaparak, Beğeniler ile aktif bir yayın ve yayınlara arkadaş davet etme gibi aktivitileri yaparsanız uygulama içerisinde daha çok coins kazanabilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon