7 Ekim 2015 Çarşamba

WhatsApp Hesabınızı Google Drive ile Yedekleyin.

Gün içerisinde bir çok kişi tarafından kullanılan WhatsApp uygulaması 900 milyona yakın kullanıcısı sayısı elde etti. WhatsApp mesajları, resimler, fotoğrafları kaybetme veya silme riskiniz bulunmakta. WhatsApp, Google Drive ile iş birliği yaparak bu yedekleme işine el atmışlar.

Whatsapp google drive yedekleri nerede diye soracak olan kullanıcılar muhakkak çıkacaktır. Günlük, Haftalık, Aylık yedekleme seçenekleri sunulan bu özellikte, yedeklenen dosyalarınıza drive.google.com üzerinden ulaşabileceksiniz. Kullanıcılar isterlerse newer seçeneğini seçerek yedekleme işlemini iptal edebilirler.

Dilerseniz yedekleme kısmının en altında yer alan Video kısmına tik atarak WhatsApp videolarınızın da yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Yedekleme kısmında ki Google Account kısmını doğru bir şekilde yazmayı unutmayın, çünkü verileriniz o google hesabınızda barındırılacaktır.

Henüz bu yenilik Play Store kullanıcılarına sunulmadı ancak whatsapp.com üzerinden Android apk dosyasını indirirseniz bu özelliğe şimdiden erişebilirsiniz.

WhatsApp Google Drive Yedeklemesi Nasıl Yapılır ?


WhatsApp Ayarlar > Sohbetler ve aramalar > Sohbet yedeği seçeneğine dokununuz. Ardından aşağıda ki gibi bir ekran açılacaktır.

whatsapp-google-drive-nasıl-yedeklenir

Yukarıda ki ekran karşınıza çıktığında yapmanız gereken Turuncu renk ile işaretlenmiş Google Drive üzerine yedekle kısmına dokunmak. O kısma dokunduğunuzda aşağıda ki pencere açılacak ve yedekleme planınızı seçmeniz gerekmekte.

Yukarıda ki görselde Hesap kısmına dokunarak Google hesabınızı seçmelisiniz yoksa bir google hesabı tanımlamalısınız. Yukarıda ki görselde yer alan " Üzerinden yedekleme " kısmında Wifi veya hücresel seçebilirsiniz. En aşağıda ki Videoları dahil et kısmına tik atarsanız WhatsApp videolarınız da yedeklenmiş olacaktır.

whatsapp-google-drive

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon