28 Ekim 2015 Çarşamba

Telefonların Şarj Kabloları Neden Kısa

cep-telefonu-sarj-kablosu

Akıllı telefonların popüler olmaya başladığı zamanlar, tabi o zaman pek teknoloji ile alakam yoktu. Hep düşünürdüm iPhone gibi küçülmüş telefonların şarj kabloları neden kısa diye. Küçükken pek anlam veremezdim bu duruma. Sonra ilerleyen zamanlarda telefon şarjda iken priz köşelerinde telefon ile duvara yapışık olmak oldukça zor gelmeye başladı : )

Ben ve etrafımda ki kişilerinde oldukça şikayetçi olduğu bir konu bu. Telefonunuzun şarjı bittiğinde şarja takarsınız ve uzanırken telefonda işinizi halletmek veya müzik dinlemek istersiniz. ( yatağının yanında prizi olanlar bu konuda şanslı bence ) Ancak şarj kablolarının kısa olması bu keyfinizi kedere dönüştürebilir.

Peki asıl konuya gel neden bu kablo kısa diye sitemde bulunabilirsiniz. Cep telefonunuzun şarj kablosunun kısa olması üreticiler tarafından bilinçli yapılan bir şeydir. Cep telefonunuzun şarjı az iken şarja taktığınız zaman daha çok radyasyon yaymaktadır. Ayrıca telefonunuz şarj da iken kullanmanız pek önerilmediği için kablo kısa tutulmuş. Uzun şarj kablosu görürseniz bilin ki o orijinal değildir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon