18 Ekim 2015 Pazar

Telefondaki Güvenli Mod Nedir ? Nasıl Açılır ?

guvenli-mod-acma

Android Güvenli Mod nedir, Güvenli Moda nasıl girilir tarzı soruların cevabını bu sayfada sizlerle paylaşacağız. Güvenli mod genellikle Bilgisayarlardan aşina olduğumuz ancak Android işletim sisteminde de yer alan bir özelliktir. Android cep telefonunuzda oluşabilecek sorunlarda güvenli mod kurtarıcınız olabilir.

Android Güvenli Mod - Safe Mod Nedir ?


Android cep telefonunuzun normal çalışmasının dışında güvenli mod ile çalıştırıldığında gereksiz uygulamalar çalıştırılmayıp, olabildiğince sade,stabil ve saf olarak açılması sağlanır. Güvenli Mod sayesinde cep telefonunuza indirdiğiniz uygulamalar aktif olmayacak ve telefonunuzda ki sorunları daha kolay bir şekilde çözebilir hale geleceksiniz. Güvenli Modda olup olmadığını sol altta yazan safe mode ibaresinden anlayabilirsiniz. İndirdiğiniz ve kurduğunuz uygulamayı Uygulamalar kısmından kaldıramıyorsanız Güvenli Mod işinize yarayacaktır.

Güvenli Mod Nasıl Aktif Edilir ?


Bu işlem markadan markaya değişiklik göstermektedir. Öncelikle cep telefonunuzu kapatınız. Ardından Güç tuşuna basarak açınız. Açılırken marka logonuzu gördüğünüz an ses kısma tuşuna basılı tutun ( Bazı samsung modellerinde Sol Menü tuşuna basıp çekin açılana kadar) Ses kısma tuşuna basılı tutarken cihazınız açılacaktır. Eğer doğru tuşlama yapmış iseniz telefonunuz açıldığında sol altta Safe Mode yazacaktır.

Güvenli Mod Nasıl Kapatılır ?


Güvenli moddan nasıl çıkılır diyen kullanıcılar için de çözüm yolu yer almakta. Safe Mode de iken cep telefonunuzu normal kapatır gibi kapatın. Eğer telefonunuzun bataryası çıkıyor ise bataryayı çıkarın ve 1-2 dk bekleyin. Eğer bataryanız çıkmıyor ise 5-6 dk bekleyip açabilirsiniz. 5-6 dk'dan sonra açınca halen çıkmamış ise tekrar kapatıp açın düzelecektir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon