17 Ekim 2015 Cumartesi

Telefon Wifi’den İnternete Girmiyor Sorunu ( ÇÖZÜM )

Telefonum Wifi'den internete girmiyor diyen Android kullanıcıları için bir kaç çözüm yolu sunmaya çalışacağız. Wifi bağlantısı her Android kullanıcısı için oldukça önemli. Tarayıcı üzerinden internete girmek veya mesajlaşma uygulamalarını kullanmak için Wifi ağına ihtiyacımız vardır.

Android deneyimi ne kadar artsa da bazen hiç beklenmedik sorunlar karşınıza çıkmakta. Android wifi sorunu bir çok kişide yaşanmakta ve bu konu hakkında Android telefonum Wifi'ye bağlanmıyor şeklinde çok sitemler yer almakta. Daha önce Samsung Wifi sorunu diye paylaştığımız bu sorunun çözüm yolları yer almakta.

android-telefon-wifi-sorunu

Android Telefon Kablosuz Ağa Bağlanmıyor


İlk olarak Kablosuz modeminizin şifreleme türünü değiştirin. Bilgisayar üzerinden Modem arayüzüne girin ve Kablosuz > Şifreleme kısmından şifreleme türünü değiştirin. Şifreleme türünü değiştirdiğiniz halde Android cep telefonunuz Kablosuz ağa bağlanmıyor ise aşağıda ki diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Modeminizde sorun yok ve evde ki diğer kişiler telefonundan sorunsuz olarak wifi üzerinden internete girebiliyor ise sorun sizin telefonunuzda demektir. Sizin telefonunuzda olan sorunu DNS ve IP ile çözeceğiz, telaş yapmanıza gerek yok. Ayarlar kısmından Wifi'yi açın ve kendi bağlanmak istediğiniz Wifi adına dokunun. Ardından sizden şifre isteyecektir şifre altında yer alan Gelişmiş seçenekleri Göstere dokunun. IP adresinin son üç hanesini değiştirdikten sonra DNS kısmına geçiniz.

Android telefonda DNS değiştirme işlemi oldukça basit. IP değiştirdikten sonra DNS Kısmına gelin ve Birinci DNS kısmına 8.8.8.8 yazın. 2.Dns kısmına da 8.8.4.4 yazınız. Yazdıktan sonra TAMAM Diyin ve kendi modeminizi bir kere açıp kapayın. Ardından bu sorun ortadan kalkacaktır. Eğer sorun halen devam ediyor ise bize yorum kısmından iletiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

14 yorum:

 1. Hepsini yaptım fakat sorun hala devam ediyor

  YanıtlayınSil
 2. Evdeki herkes internete bağlanabiliyor fakat ben bağlanamıyorum. Wifi bağlandı gibi gozukse de sayfalar yüklenmiyor. Bu işlemleri yapmama rağmen sorun devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz lütfen

  YanıtlayınSil
 3. Bende ios,blackberry,pc bağlanıyo fakat android bağlanmıyo acele cevaplarsanız sevinirim :D

  YanıtlayınSil
 4. aynı sorun bendede oluyor 2 telefoncuya gittim biz yaparız ancak garantisi ölür dediler şimdi garantiye göndericem

  YanıtlayınSil
 5. İnternete Bağlı ama hiçbir internetli olan şeylere girmiyor tüm sitelere baktım işe yaramıyor

  YanıtlayınSil
 6. IP adresi kullanilmiyor diyo ben yurt internetinden bağlaniyodum bi anda oldu wifi bağlancak internet yok diyo

  YanıtlayınSil
 7. men telefonumdan vayfaya gire bilmirem bilirsinizse cavab yazin xahis edirem

  YanıtlayınSil
 8. ayn hepsini yaptım ama hayla devam ediyor 2 gundur

  YanıtlayınSil
 9. Kaydedildi, güvenli diyor ve bağlanmıyor

  YanıtlayınSil
 10. Her şey normal iken bir anda bağlantı kesildi. Kaydedildi yazısı var. Ancak modemin bağlandığına dair sembol bile yok.

  YanıtlayınSil
 11. ya ben dediğiniz gibi yaptım ıp leri ne die degiştirmem gerekiyor acaba şifre dogru ama girince hiç olmuyor baglan bile olmuyor neden

  YanıtlayınSil
 12. ya ne yapmaliıyım yardımcı olun lutfen sanırım ıpler degişecek ama nasıl değişilio yane yazmamıssınız

  YanıtlayınSil
 13. Bende dediklerinizi yaptım ama olmuyor yanlız internete hicbir telefon bağlanmıyor internette bi problem yok çünkü sadece televizyon bağlanıyor ne yapmak gerek düzelmişti kendiliginden ama tekrar oluyor kesiliyor baglaniliyor diyor bağlanmıyor

  YanıtlayınSil
 14. Çözümü herkesle paylaşamk istedim...
  Telefonum evde ki wifi ye bağlanıyor ama internete girmiyordu. Çok araştırma yaptım. 1 ay uğraştım. Herşey denedim olmadı.
  Telefonu, tamirciye götürdüm sorun yok dedi. modemde sorun yoktu. DNS ayarlarında sorun yoktu. Ana modemin MAC fİltrelemesi (kara liste) açıkmış ve benim telefonun MAC numarası da bu kara listede kayıtlı imiş. MAC Filtreden silince sorun çözüldü. Bu çözümü, böyle bir sorunla karşılaşan herkesle paylaşmak istedim.

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon