31 Ekim 2015 Cumartesi

System UI Tuner Nedir ? Marshmallow'da Nasıl Aktif Edilir ?

Marshmallow sürümünü alacak cihazlar açıklandıktan sonra Nexus gibi cihazlar bu sürümü aldı bile. Kısa bir süre ya 2016'ya girmeden veya 2016'nın ilk zamanlarında çoğu telefon bu sürümü alacaktır. Marshmallow ile bir çok yenilik hayatımıza giriyor. Bunlardan birisi de ismi göze oldukça hoş gelen System UI Tuner'dır.

System UI Tuner ne demek ?


Android Marshmallow sürümünde gizli bir özelliğiniz var. Bu özellik sürüm ile birlikte gelmekte ancak tıpkı Lollipopta bulunan Geliştirici seçeneklerinde olduğu gibi bunu da aktif hale getirmeniz gerekmekte. Türkçe karşılığı Sistem Arayüzü Ayarlayıcısı olan bu özellik ile gerekli tüm ayarlara kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Bir nevi ayarların bulunduğu bildirim kısmı diye tabir edebileceğimiz bu özellik üzerinde, kısa yolların yerini değiştirebilir ve istediğiniz kısayol ayarlarını atayabilirsiniz.

System UI Tuner Nasıl Açılır ?


Her Android telefonda olduğu gibi üst kısımı aşağı sürükleyerek üst menüyü açınız. Açılan üst bar çubuğunda batarya süresi ile kullanıcı resmi arasında dişli ayarlar simgesi yer almakta.

Bu dişli ayarlar ikonuna 5-6 saniye kadar basılı tutunuz. İkon dönmeye başlayacaktır ( Korkmayın : ) )

Ekrana tebrikler mesajı gelecektir.

Tebrikler mesajından sonra System UI Tuner özelliği Ayarlar kısmının en altında kendine yer bulacaktır. Kolay gelsin.

system-ui-tuner-nedir

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:


EmoticonEmoticon