27 Ekim 2015 Salı

Snapchat Uygulamasında Snapkod Nasıl Kullanılır ?

snapchat-snapkod

Snapchat kısa süreli fotoğraflar oluşturup arkadaşlarınız ile paylaşmanız için güzel bir ortamdır. Snapchat uygulamasını sizde benim gibi aktif olarak kullanabilirsiniz. Bazı arkadaşlarım bazen sıkılabiliyorlar. Eğer sizde sıkılmış iseniz snapchat hesap silme sayfamızdan gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.

Bu sayfamızda Snapchat'e ait olan Snapkod özelliğinden bahsedeceğiz. Android telefonların gelişmesi ile QR kod olayı hayatımıza girdi. Bu kodları tarattığımız da o koda tanımlı bilgiye ulaşmaktayız. Snapchat üzerinden kendiniz için oluşturacağınız bu snapkod sizin kullanıcı kimliğinizi oluşturmaktadır. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınızı kolayca ekleyebilir ve arkadaşlarınızın sizi kolayca eklemelerine yardımcı olursunuz.

Snapkod nasıl yapılır ?


Snapchat uygulaması açık iken yukarıdan aşağıya parmağınız ile sürükleyin. Snapchat'in ikonu olan hayalet ikonuna dokunuz. Ardından bu uygulama ön kamerayı kullanarak 5 kere öz çekimizi çekecektir. Bu işlemden sonra size ait olan Snapkodunuz hazır olacaktır. Snapkod başarı ile oluşturulduktan sonra Paylaş butonuna dokunarak arkadaşlarınıza sizi eklemeleri için iletebilirsiniz.

Snapkod ile arkadaş nasıl eklenir ?


Snapkod ile arkadaş ekleme bilgisi hem sizin hemde arkadaşlarınızın işine yarayacaktır. Öncelikle eklemek istediğiniz kişinin Snapkodunu resim olarak galeri kısmına kayıt edin. Ardından Snapchat arkadaş ekleme kısmını açın. Snapchat ana ekranında üst kısımda yer alan hayalet ikonuna dokunun. Arkadaş ekle seçeneğini seçin ve  "Snapkoda göre Ekle" seçeneğine dokunun. Ardından galeriye kayıt ettiğiniz snapkodu uygulamaya tanıtınız. Bu işlemden sonra arkadaş ekleme olayı başarılı ile sonuçlanmış olacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

2 yorum:

  1. Eda nur şahin1 Kasım 2016 10:14

    Bana snapchat kodu geldi üc defa ama ben başvurmadm neden geldi acaba

    YanıtlayınSil
  2. Snapcode nasil değiştirilir

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon