13 Ekim 2015 Salı

Öğrenciler için Eğitim Uygulamaları

Eskiden öğrenciler araştırma yapacağı zaman o kocaman kocaman ansiklopedileri sayfa sayfa karıştırırdı. Ancak teknoloji geliştikçe araştırma yapmakta bir o kadar kolaylaştı. Arama motorları ve diğer uygulamalar sayesinde kelime bazlı arama yapabiliyor ve bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Teknolojiyi doğru kullanmak en önemli mesele bana göre. Sürekli oyun oynamaktansa Android cep telefonlarını olumlu yöne kullanmak özellikle öğrenciler için doğru karar olacaktır. Oyun oynanabilir tabi oynanacaktır ancak derslere yardımcı olacak uygulamalara başvurmak sizin için daha verimli olacaktır.

Bu sayfamızda lise, üniversite ve üniversiteden sonra ki sınavlar için hazırlanan kişilere faydalı olabileceğini düşündüğüm Android uygulamalarını sunacağız. Bu uygulamalar ile kitaplarınız olmasa bile o anınızı verimli geçirebilme imkanınız bulunmakta.

1) Test Çözme Uygulaması

Özellikle ilk ve orta okul seviyelerinde ki kişilerin bol bol test çözmesine olanak sağlayacak olan Test Çöz uygulaması, bünyesinde oldukça soru barındırmakta. 1.Sınıftan 8.sınıfa kadar konu testleri bulunan bu uygulama internet bağlantısı ile çalışmaktadır.

android-test-cöz (1)

indir

2) Üniversiteye Hazırlanıyorum

Liseden üniversiteye adım atacak öğrenciler için YGS sınavına yardımcı olabilecek bir uygulama. Üniversiteye Hazırlanıyorum uygulamasında YGS, LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4 ve LYS-5 kategorileri mevcut. Android ygs programı arayanlar için iyi bir kaynak olabilir.

android-ders-notlari

 

indir

3) KPSS Soru Canavarı

Kpss'ye hazırlanan kişiler için soru canavarı uygulaması bulunmakta. Kpss soruları telefondan çözmek daha iyi gelebilir.

Program Özellikleri

1. KPSS Başarı Hikayeleri
2. Genel Kültür-Genel Yetenek Çıkmış Sorular - Son 5 yıl
3. Eğitim Bilimleri Çıkmış Sorular - Son 5 yıl
4. Genel Kültür-Genel Yetenek Deneme Sınavları
5. Eğitim Bilimleri Deneme Sınavları
6. KPSS Güncel Bilgiler
7. KPSS'ye Ne Kadar Kaldı?
8. Çağdaş Türk Tarihi Ders Notları

indir

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:


EmoticonEmoticon