18 Ekim 2015 Pazar

Kilit Ekranındaki Bildirimleri Kapatmak

android-bildirim-kapatmakAndroid cep telefonlarımızda bildirimler olmazsa olmazlardandır. Uygulama, Oyun veya diğer içerikler için cep telefonumuzdan ses ile beraber bildirim alırız. Bu bildirimler sol üst çubuk kısmında çıkmakta. Ancak lollipop sürümünden sonra artık kilit kısmında da bildirimler çıkmaya başladı.

Tabi çıkmazsa hoş yararlı bir şey ancak önemli bilgilerin kısmi olarak orda çıkması hem istenmeyen bir olay hemde görselliği baya bi etkiliyor bana göre. Yani kilit ekranına güzel bir manzara veya sevdiğinizin fotosunu koyuyorsunuz ancak bu resmi bildirimler adeta kaplıyor. Özellikle WhatsApp uygulamasını kullanıyorsanız daha çok bildirim gelecektir.

Zaten ekran kilidi koymamızın amacı başkasının telefonumuzu kurcalamamasıdır. Ekran kilidi üzerinde ki bildirimleri de engelleyerek bu sorunu aşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir kaç adım yer almakta. Aşağıda ki işlemleri yerine getirdikten sonra telefonunuz kilit ekranında bildirim göstermemeye başlayacaktır.

Android Kilit Kısmındaki Bildirimleri Engelleme


Ayarlar > Ses ve Bildirim kısmına giriniz. Burada yer alan Cihaz kilitliyken kısmında "Bildirimleri hiç gösterme" kısmına dokununuz. Bu işlemden sonra artık Android cihazınızın ekran kilit bölümünde Bildirimler yer almayacaktır.

Yok ben Tüm bildirimleri kapatmak istemiyorum, sadece bir kaç tane uygulama var onların bildirim göstermesini engellemek istiyorum diyorsanız onunda bir çözüm yolu bulunmakta. Ayarlar > Ses ve Bildirim kısmına giriniz. Burada yer alan Uygulama Bildirimleri kısmına giriş yapınız. Burada cep telefonunuzda bildirim gösteren uygulamalar yer almakta. Uygulamaların üzerine dokunarak Engelle butonunu aktif hale getirebilirsiniz. Öncelik kısmını aktif yaparsanız o uygulamaya ait olan bildirimler, bildirimler kısmında hep en üstte durur.

kilit-kısmındaki-bildirimi-engellemekilit-bildirimleri-kapatmak

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. Telefonumun android surumu degisti kilit ekranindaki bildirimleri kapatmak istiyorum ama bildirim ayarlari yok android surumu K (kitkat) nasil kapatabilirim

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon