3 Ekim 2015 Cumartesi

iCloud şifremi unuttum - Şifre Sıfırlama

iPhone şifremi unuttum diyen kullanıcılar ilk olarak iCloud üzerinden bu işlemi yerine getirmeleri lazım. iCloud üzerinden iPhone kullanıcıları telefonlarına dair tüm işlemleri yerine getirebiliyor ve burayı bulut depolama olarak kullanabiliyor.

Kablosuz özelliği ile tüm cihazlarınıza kablosuz iletim sağlayan iCloud, bu bilgileri tüm cihazlarınıza otomatik olarak kayıt ediyor. Bu kadar işlemi yapan bir uygulamanın şifresini unutmak oldukça sıkıcı olabilir ancak bu işlemde oldukça basit.

iCloud Şifre Sıfırlama hakkında NOTLAR:

iPhone telefonunuzun şifresini unuttuysanız yukarıda ki işlemleri yaptınız ancak Apple kimliğinizi bilmediğiniz için ilk adımı dahi geçemediniz. Şifrenizi sıfırlamanız için Apple Kimliğine ihtiyacınız var ancak bunu bilmiyor, iPhone u bul özelliği de telefonunuzda aktif değilse biraz uğraşmanız gerekmekte.

Format atar parolam sıfırlanır yolu aklınıza geliyorsa, bunu aklınızdan çıkarın. Çünkü Format atınca iCloud şifresi sıfırlanmaz, size yine aynı şifreyi soracaktır. Bu durumda tek yapmanız gereken Apple Türkiye numarasını aramak ve durumunuzu bildirmek. Eğer faturanız var ise faturada yer alan bilgileri sizden isteyecektir, gerisi size kalmış artık : )

iCloud Şifresi nasıl değiştirilir ? ( Bilgisayardan )


Buraya tıklayarak Apple Kimliğim bölümüne ulaşınız. Bu sayfada sağ üstte yer alan Apple kimliğinizi yönetin kısmının altında yer alan Parolanızı sıfırlayın yazısına tıklayınız.

Burada Apple Kimliğinizi doğru olarak girin ve İleri butonuna tıklayınız.

icloud-sifre-sifirlama

Ardından çıkan 2 seçenekten eposta olanını seçin ve İleri butonuna basınız.

Eposta Gönderildi yeşil tikini gördükten sonra Epostanıza sıfırlama linki gönderilmiş olacaktır.

iCloud Şifresi nasıl değiştirilir ? (Telefondan)


İlk olarak Ayarlar menüsünden iCloud seçeneğine basınız.

icloud-sifremi-unuttum

Çıkış yaptığınız iCloud hesabının giriş ekranında altta yer alan " Apple Kimliğini veya Parolayı mı Unuttunuz ?" seçeneğine dokunun.

icloud-sifremi-unuttum1

Bu adımda kendinize ait olan Apple Kimliğinizi girmeniz gerekmekte. Apple Kimliğinizi girdikten sonra İleri butonuna basınız. Eğer Apple kimliğinizi de unuttuysanız aşağıda ki " Apple Kimliğini mi unuttunuz " yazısına dokunun.

icloud-sifremi-unuttum2

Artık son adımda " E-postayla Sıfırla " seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu son işlemden sonra Eposta adresinize parolama sıfırlama maili gelecektir. ( Tabi hesabınıza tanımlı olan Email adresinize )

icloud-sifremi-unuttum3

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon