22 Ekim 2015 Perşembe

Google Street View ile Türkiye Sokaklarında Gezin !

google-street-view

Maps özelliği ile dünyanın her ucunu görme özelliği Google Earth ile hayatımıza girmişti. Tabi teknoloji geliştikçe bir çok yeni özellik bu harita uygulamalarında yerini almaya başladı. Uzun zamandır takip ettiğim Google Maps ile özellikle Avrupa ve Amerika sokaklarında sokak görünümü ile gezebiliyorsunuz.

Bu özellik Türkiye'de yoktu. Ancak son gelen güncelleme ile 22 Ekim tarihinden itibaren artık sizde Türkiye sokaklarında merak ettiğiniz, özlem gidermek istediğiniz yerlere gidebilir ve adeta yolda yürüyormuş hissi ile gezebilirsiniz. Bunun dışında Dünyanın önemli noktalarında yer alan doğa harikaları, müzeleri ve stadyumları görebilirsiniz. Telefonunuzun kamerası ile 360 derece fotoğrafçılık deneyimini yaşayabilirsiniz.

Google Street View Nasıl Kullanılır ?


Google Street View indir bağlantısından Android telefonunuza uygulamayı indirip yükleyiniz. Ardından sizi Hoş geldiniz sayfası ile karşılayacak. Ardından uygulama açılacak. Uygulamanın sol menüsünden Küre kamera özelliğini kullanabilirsiniz. Google Street View Android uygulamasını kullanabilmek için Konum özelliğinizi aktif hale getirmeniz gerekmekte.

Keşfet kısmına girdiğinizde size yakın olan yerlerde ki gezebileceğiniz kısımlar gösterilmekte.google-cadde

Keşfet kısmının üst kısmına çıktığınızda yaşadığınız yere yakın olan cadde görünümleri gösterilmekte. Haritayı yakınlaştırdığınızda bu kırmızı noktalar daha da artmakta. Normal bir harita gibi gözüküyor ancak kırmızı noktalara dokunduğunuzda street görünümüne geçiliyor.

google-street-maps

İşte buda Google Street View Android uygulamasından bir görüntü. Ekranda yol üstünde ileri doğru dokunursanız ileri doğru gidebilmektesiniz. Oldukça hoşuma giden bu uygulamayı size de tavsiye ederim.

google-street-view-android

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon