1 Ekim 2015 Perşembe

Facebook Profil Resmi Nasıl Hareketli yapılır ?

Facebook hesabının profil fotoğrafı kısmına gif veya video yüklemek isteyen kullanıcılar için bu işlemin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Bu sayfamızda yer verdiğimiz haberde, Facebook profil fotoğraflarının artık hareketlide olabileceğini duyurmuştuk. Şimdi de bu hareketli fotoğrafların nasıl hesaplarımıza yükleyebileceğimizden bahsedeceğiz. Facebook Profil Fotoğrafınıza hareketli GİF resimler yükleyebilir, istersenizde Facebook Profil resminize video koyabilirsiniz.

Bu özellik ilk olarak iOS cihazlarda ve belirli ülkelerde hizmete sunulmakta. Kaliforniya gibi yerlerde ilk denenecek olan bu özellik zamanla diğer bölgelerede gelecektir. Facebook hareketli profil fotoğrafı özelliği şu anlık sadece iOS ve bazı kişilerde aktif olarak sunulmakta. İleri ki günlerde bu özellik Android ve PC için kullanılabilir hale geleceğini umuyorum.

facebook-hareketli-profil-resmi (2)

Facebook profil resmini hareketli yapma


Facebook hareketli profil resminde dilerseniz kendi hazırlamış olduğunuz veya cep telefonu kameranız ile çektiğiniz HAREKETLİ RESİM ( Gif ) resmini yükleyebilirsiniz. Gif resmi dışında 7 saniyeyi aşmayan videolarda yükleyebileceksiniz.

Bu özellik ile çoğu kullanıcından yaratıcı çalışmalar çıkacaktır diye umut ediyorum ve bu özelliğin kısa sürede Türkiye'de kullanıma açılmasını diliyorum. İyi günler dileriz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:

  1. zaten tğrkiyee kullanıyor hareketli profil yapanlar var admin

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon