14 Ekim 2015 Çarşamba

Facebook Messenger Yükleme Zorunluluğu

Facebook Messenger tarayıcı üzerinden Play Store yüklemesini engelleme konumuzda size bilgiler aktarmaya çalışacağız. Bugün Android telefonum ile tarayıcı üzerinden Facebook adresine girdim ve mesajlaşma sırasında bir anda mesaj atamaz hale geldim sonra boş bir yerlere dokunurken yeni bir pencere açıldı, bir baktım Facebook Messenger Play Store sayfası.

Neden açıldı acaba diye kapattım tekrar tarayıcıma döndüm ama nereye dokunursam dokunayım Messenger Play Store sayfası açılıyor. Ben yüklemek istemiyorum arkadaş zorunlu mu böyle bir şey. Facebook gibi otoriter ve başarılı bir sitenin bunu zorunlu tutmasını pek hoş bulmadım.

facebook-messenger-play-store

Neyse biz gelelim çözüm yollarına. Sizinde başınıza böyle bir olay gelir ise aşağıda ki yöntemi deneyin.

İlk olarak Mesajlaşma anında Play Store Facebook messenger ekranı geldiğinde Yükle butonuna basın ve hemen ardından iptal edin. 

Yukarıda ki yöntem bende baya işe yaradı ancak belli bir süre sonra bu sefer Mesajların üstünde uygulamanın reklamı çıkmaya başladı. Bu reklamdan sonra yeni sekmede Play Store falan açılmıyor artık. O Messenger reklamı orada duruyor ona yapacak bir şey yok artık : ) Başka çözüm yolu bulursanız yorum olarak paylaşırsanız sevinirim.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon