29 Ekim 2015 Perşembe

Asus Zenfone USB ile Bilgisayara Bağlanmıyor ( ÇÖZÜM )

Asus Zenfone telefonumu Bilgisayara bağladığımda Bilgisayar görmüyor şeklinde bir kaç soru aldık. Asus Zenfone 4,5,6 ve son çıkan Zenfone 2, Zenfone GO gibi modellerde bu sorunu yaşayabilirsiniz. Cep telefonunun yanında ek olarak USB kablosu gelmekte. Bu USB kablosunu kullanarak telefonunuzdan bilgisayara veya bilgisayardan telefona resim, müzik gibi dosyaları atabilir ve alabilirsiniz.

Bu durum daha çok telefonu ilk defa bilgisayara USB Kablosu ile bağladığınızda meydana gelmekte. Asus Zenfone telefon usb ile bilgisayara bağlanmıyor sorununun çözümü küçük bir ayardır.

Asus Zenfone bilgisayara bağlanmıyor ( ÇÖZÜM )


Ana menüden Ayarlar kısmına giriniz.

Ayarlar kısmının içinden DEPOLAMA seçeneğine giriniz.

Depolama kısmında sağ üstte yer alan USB işaretine dokunun.

USB Bilgisayar bağlantısı kısmında iki tane seçenek çıkacaktır. Üstte ki Medya Cihazı (MTP) seçeneğini seçmeniz gerekmekte. Bu seçeneği seçtikten sonra USB kablosunu bilgisayara takın ve bildirim kısmından bağlantıyı onaylayın.

Bu adımlar olmaz ise Asus Zenfone Usb Driver kurmanız gerekmekte. Yukarıda ki adım kesin çözümdür ama yinede olmaz ise YORUM kısmından belirtiniz.

RESİMLİ ANLATIM.

zenfone-usb-kablosu-bilgisayar-gormuyor zenfone-usb-sorunu

zenfone-laptopa-bağlanmıyor

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

8 yorum:

 1. merhaba hiçbir şekilde telefonumu bilgisayara bağlayamıyorum. 2 gündür bu sorunla karşı karşıyayım şarj oluyor fakat dosya paylaşımı yapamıyorum driver bulamadım yükleyemedim o yüzden asus z5 kullanıcısıyım

  YanıtlayınSil
 2. bendede aynı şey var zenfone 2 kullanıcısıyım...sendede aynı şey oluyormu hala*

  YanıtlayınSil
 3. evet arkadaşlar
  -driwer kurduk olmadı
  -fabrika ayarlarına geri çektik olmadı
  -telefonun ayarlarını değiştirdik gene olmadı(hata ayıklaması ıvır zıvır seyleri)
  -usb kablosunda sorun yok
  -bilgisayarda sorun yok
  -telefonun usbi soketindede sorun yok
  millet donanımsal arızayı kafaya takmış yok sunu bozuk yok bunu bozuk
  -asus musteri temsilcisiylede görüştüm olmadı
  yazılımsalbi sıkıntısı var telefonun....

  YanıtlayınSil
 4. Gercekten bıktım, 3 saatte fullenen telefon 9 saatte zar zor doluyor. Usb tarafinda hiçbir şekilde baglanamadim herşeyi denedim ama yok..

  YanıtlayınSil
 5. usb bağlantısı yapıldıktan sonra BİLGİSAYARIM kısmından telefona güncelleme dosyası atıcagım ama BİLGİSAYARIM da görünmüyor bu sorun hakkında varsa cözümünüz lütfen e-mailden atarmısınız teşekkürler

  YanıtlayınSil
 6. sabahtandır uğraşıyorum asus zenfone 5 pcye bağlanmıyordu meğer sorun ayarlar---diğer--tethering ve taşınabilir hotspot -usb bağlantısı seçili halde olmasıymış.. aynı soru nu yaşayan olursa bilmeden faydası olur diye yazıyorum.

  YanıtlayınSil
 7. 6.0.1 en son sürümü yükledikten sonra zenfone 2 telefonumu bilgisayar görmüyor ne yaptıysam çözüm bulamadım böyle sürümün ta amk.koyayım şerefsizler nasıl güncelleme yapıyorlar anlamadım gitti.

  YanıtlayınSil
 8. Çok faydalı oldu Adil kardeşim,'' Veri Tasarrufunu '' açmaktan kaynaklanıyormuş .

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon