23 Ekim 2015 Cuma

Android com.google.process.gapps işlemi durdu hatası ( ÇÖZÜMÜ )

com.google.process.gapps işlemi durdu

Android cep telefonlarının kullanımının artması ile bazı sorunlar da çoğalmaya başladı. Bu sayfamızda Android telefonda meydana gelen "maalesef com.google.process.gapps işlemi durdu" hatası nasıl çözülür bu konudan bahsedeceğiz. Bu hatalar ne kadar meydana gelse de çoğu sorunun çözüm yolları bulunmakta. com.google.process.gapps işlemi durduruldu hatası Samsung, LG, Sony, Asus gibi cep telefonlarında meydana gelebilmektedir.

com.google.process.gapps işlemi durdu hatası çözümü


Ayarlar > Uygulama Yöneticisi > Tümü > Seçenekler kısmına giriniz ve burada yer alan Uygulama ayarlarını Sıfırla / Uygulama tercihlerini sıfırla seçeneğine dokunarak ayarları sıfırlayın. Ardından cep telefonunuzu yeniden başlatın sorun düzelecektir. Eğer bu çözüm yolu işinize yaramadı ise yorum olarak belirtiniz lütfen.

com.google.process.gapps-hatasi-cozumu

com.google.process.gapps işlemi durdu 2.YÖNTEM


Yorumları inceledim ve bazı ziyaretçilerimiz üstte ki çözüm yolunun işe yaramadığını dile getirmiş. Bende 31 Ekim 2015 tarihinde bu hata için farklı alternatifler aradım ve sizlere sunmak istiyorum.

Cep telefonunuzun Ayarlar kısmına giriniz. Ayarlar > Uygulamalar adımını takip edin. Üst indirilenler sekmesi göreceksiniz. O Kısımı sağa doğru kaydırarak TÜMÜ kısmına ulaşınız. Ardından açılan listeden İNDİRME YÖNETİCİSİNİ bulunuz. Bu seçeneğe dokununuz ve Durmaya Zorla diyerek devre dışı bırakın. Ardından Play Store açılıyor mu diye kontrol edin. Açılmaz ise indirme yöneticisi yine aynı yerden aktif hale getiriniz.

Bu çözüm yolu da işe yaramaz ise YORUM kısmından bildiriniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

25 yorum:

 1. Soylediginiz sekilde yapmama ragmen hala sorun cozulmedi.yelfnm lg pro 2.

  YanıtlayınSil
 2. Teşekkürler ustam aynen yaptım düzeldi.çok tşkler

  YanıtlayınSil
 3. maalesef tekrar geliyor yukarıdaki söylenenlerin hepsini yaptım yine de sorun devam ediyor. sanırım dahili bellek te yer yetersiz olduğundan bu sorun meydana geliyor diye düşünüyorum. cd kartı dahili bellek e dönüştürebilirsek sorun hal olur diye düşünüyorum.

  YanıtlayınSil
 4. bende yaptım olmadı sonra format attım şimdi ise launcher geçilmiyor google uygulamasında bir saniyede kaldı ve durmadan çıkıyor

  YanıtlayınSil
 5. hiçbir işe yaramadı farklı önerileriniz varsa lütfen yardımcı olun.

  YanıtlayınSil
 6. Oldu sanırım ilki olnadı ama şimdi durdu geri gelmez inş tşk edrm

  YanıtlayınSil
 7. Maalesef her iki yöntemi de denedim, olmuyor. Başka bir öneriniz var mı?

  YanıtlayınSil
 8. Hayirr ise yaramadi

  YanıtlayınSil
 9. Telefonumu sifirladim işe yarar diye simdi burda yazilanlari yapmak icin acacam fakat google hesabiyla giris yaparken yine geliyor ve acilmiyor

  YanıtlayınSil
 10. htc m8 var bende ama cozum olmadı bana bu ıslem

  YanıtlayınSil
 11. Htc öne m8 cihazinda hala ayni hatayi veriyor.

  YanıtlayınSil
 12. Söylediğiz gibi yaptım ama sonuç değişmedi

  YanıtlayınSil
 13. m8 var ama olmadı denedım baska bır cozumu varmıdır

  YanıtlayınSil
 14. Maalesef çoğu telefonda bu şekilde çözülmüyor arkadaşlar çok karşılaştığım bir sorun haline gelmeye başladı, bu nedenle kesin çözümünü buldum (telefondaki ani kapanmalar sonrası veya güncellemeler sonrası yeniden bu sorun karşıma çıkabiliyor) ÇÖZÜM: Telefonda önce *Ayarlar* a sonra *Uygulamalar* a girin. Oradan *Sistem Dosyaları* na girin, (Sistem dosyaları HTC de sistemi göster olarak geçiyor, bazı telefonlarda ise sistem dosyaları olarak geçebilir, ya da Tüm uygulamalar ı aç ile de ulaşabilirsiniz ) Burada *Google Hizmetleri Çerçevesi var. Üzerine tıklayın zorla durdur ve devre dışı bırak deyin. Düzeliyor. Direk olarak devre dışı bırak ta diyebilirsiniz. *Google Hizmetleri Çerçevesi içerisinde Depolama sekmesinde *ön belleği temizle var oraya da tuşlayarak *ön belleği temizle ve *verileri temizle deyin ki hataya neden olan olası nedenleri silsin.

  YanıtlayınSil
 15. ben htc one m8 kullanıyorum hiç biri işe yaramıyor yardımcı olun ya

  YanıtlayınSil
 16. Zeliha Hanım yine aynı sorun oldu yine aynı şekilde düzelttim. Acaba eksik yaptığınız birşey mi var. Google Hizmetleri Çerçevesi üzerine tıklayın, devre dışı bırak deyin. Kesin çözüm. (Ayarlar uygulamalar üst tarafta sekme var oraya tuşlayın sistemi göster deyin. Uygulamaların içerisine bu sefer sistem uygulamaları da gelecektir. Bunlardan birisi Google Hizmetleri Çerçevesi.)

  YanıtlayınSil
 17. Benim telefonumda devamlı veriyor sizin önerinizi yapdım ama olmadı

  YanıtlayınSil
 18. HTC One M9 aynı

  YanıtlayınSil
 19. HTC yi en sorunsuz telefon diye almıştım. Ben bu kadar sorun yaşadığım bir telefon kullanmadım. Kaldırıp atasım geliyor. Sırf bu yüzden bugüne kadar hiç düşünmediğim apple a geçmeyi düşündüm, deli olmamak elde değil.

  YanıtlayınSil
 20. M8 sense giriş durdu google.protez.gapps durdu hatası veriyor acil yardım

  YanıtlayınSil
 21. Sorun hala devam ediyor napmamız gerek

  YanıtlayınSil
 22. Sorun devam ediyor cozulmedi:(

  YanıtlayınSil
 23. Bu başlıktaki hataýi veriyordu. Dediklerinizi yaptım olmadı. Sonra Yorumdaki arkadaşın dediğini yaptım oldu ama play store ye girdiğimde "Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu [RH-01] " yazısı görüyorum. Yardim eder misiniz?

  YanıtlayınSil
 24. teşekküller 1.si olmadı 2.si oldu

  YanıtlayınSil
 25. ayarlar -->uygulamalar-->Tümü ya da sistemi göster tıklayın----> google Hizmetleri çerçevesi seçenegini bulup tıklayın--->Depolama --->verileri Temizleyin --->yeniden başlatın tel sorun çözulur .

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon