28 Eylül 2015 Pazartesi

WhatsApp'a Virüs Girer mi ? Virüse Karşı Önlem Nasıl Alınır ?

WhatsApp artık hemen hemen çoğu Android cep telefonunda var. İnternet paketiniz var ise WhatsApp üzerinden ücretsiz olarak mesaj gönderebilirsiniz. Tabi WhatsApp bu kadar çok kullanılınca bir hedef tahtası haline gelebiliyor.

Bazı web sitelerinde veya Sosyal ortamlarda WhatsApp kullanıcıları dikkat, bu WhatsApp virüsüne dikkat tarzı başlıklar görmüşsünüzdür. WhatsApp üzerinden Rehberde kayıtlı olan kişileriniz size mesaj atabilir ancak arkadaşlarınız dışında gelen mesajlar WhatsApp güvenliğinizi tehdit edebilir.

whatsapp-virus

WhatsApp uygulamasına nasıl virüs girer diye bir soru yöneltebilirsiniz. Bu mantık eposta virüsü veya Facebook sohbet virüsüne benzetebilirsiniz, mantık aynı yani. Ödül kazandınız veya bu tarz mesajlar ile size tıklamalı link yollamaktalar. Bu linklere kesinlikle tıklamayınız ve hemen siliniz. Bu mesajlarda ki linke tıklamanız ciddi telefon sorunlarına neden olabilir.

WhatsApp hesabımızı virüsten korumak için ne gibi önlemler alabiliriz ?

Öncelikle sadece rehberde kayıtlı olan arkadaşlarınız ile konuşmanızı öneriyoruz. Bunun dışında gelen linkli mesajları linke tıklamayı boşverin, hiç açmayın bile. Eğer olurda böyle bir mesaj gelirse gelen numarayı hem engelleyin hemde mesajını silin.

Peki bu kişiler benim numaramı nerden buluyor diye kafanızda bir soru işareti olabilir. Bazı üye olunan web site adreslerinde cep telefonu numarası da istenmekte, bu numarayı isteyen web site güvenilir değil ise numaranızı yazmayınız. Büyük, tanınmış veya belli bir kalite üzerinde giden sitelerde sorun olmaz ancak güvenilmeyen web sitelerine numaranızı yazmayınız.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon