Header Description

LightBlog

Breaking

17 Eylül 2015 Perşembe

Telefona Format Atınca Neler Silinir ?

telefona-format

Daha önce sitemizde de yer verdiğimiz telefona format atma bilgileri ile bir çok kişi cep telefonuna format atmakta. Cep telefonumuzda çıkan herhangi bir sorunda veya kendi isteğimizle attığımızda istemeden dosyalarımız silinebilir. Format atmadan önce telefonun her şeyini yedeklememiz lazım.

Format atmadan önce her şeyi yedekleyelim tamam da format atınca neler siliniyor, hangi tür dosyalar siliniyor, rehber siliniyor mu diye bir soru yönelttiğinizi duyar gibiyim.

Android telefona format atma ipuçları  • Format atmadan önce kesinlikle hafıza kartınızı cep telefonunuzdan çıkartınız.

  • Hafıza kartınızı çıkardıktan sonra telefon hafızasına kayıtlı olan dosyalarınızı bilgisayara yedekleyin.

  • Ardından SIM Kartınızı çıkarınız. Sım kartını çıkarmadan önce Telefon hafızasına kayıtlı olan kişileri sim kartına taşıyınız.

  • Format atmadan önce Play Store kullanıcı adınızı ve şifrenizi bir yere not ediniz. Format attıktan sonra telefon ilk haline döneceği için Play Store uygulaması yüklü gelecektir. Tek yapmanız gereken formattan sonra tekrar k.adı ve şifrenizi girmek.

  • Telefona format atınca Mesajlar kısmında ki mesajlarınız silinir.

  • Telefona format atınca WhatsApp silinir mi diye bir soru da aldık. Evet silinir ama hesabınız silinmez.Peki Telefona format atınca Whatsapp mesajları gider mi diye aklınıza soru gelebilir. Formattan sonra Play Store'dan WhatsApp'ı indirip kurduktan sonra karşınıza " Mesajlar geri yüklensin mi " diye bir seçenek gelir. Evet derseniz WhatsApp'a kaldığınız yerden devam edersiniz.

  • Telefona format atınca garanti dışı kalır mı diye bazı kişilerin aklında soru işareti var. Format atınca telefonunuz garanti dışı kalmaz.