23 Eylül 2015 Çarşamba

Powerbank nedir ? En iyi Powerbank Markaları

powerbank

Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Cep telefonunun vazgeçilmez bir hale geldiğinin farkında olan telefon üreticileri, cep telefon modellerini her gün geliştirmekte ve yeni modelleri, yeni özellikleri ile karşımıza gelmekte.

Yeni özellikler ile karşımıza çıkan Telefon markaları, batarya sorununa bir türlü çözüm üretememekteler. mAh değeri yüksek olan cep telefonları var ancak bir elin parmak sayısını geçmez. Çoğu Akıllı cep telefonları 1 gün kullanım süresini geçmekte zorlanmakta. Hal böyle olunca yeni şeyler gerekiyordu ve oldu da. Hayatımıza Powerbank girdi ve bir çok kişi için kurtarıcı bir alet olacaktır.

Bataryamızın evde bitmesi sorun değil hemen şarja takabiliriz ancak uzun yolculukta, seyahatte, misafirlikte, köyde bitince bizim için zor anlar oluşabilir. İşte bu anda yanınızda taşıyacağınız Powerbank sizi bu dertten kurtaracaktır.

Powerbank nedir ?


Powerbank için kısa olarak taşınabilir şarj aleti diyebiliriz. Adından da anlayacağınız üzere yanınızda taşıyabilir ve şarjınız bittiği an hemen takıp şarj edebilirsiniz.

Powerbank çalışma mantığı nedir, Nasıl Kullanılır ?


Powerbank şarj aletinin telefondan farkı yoktur aslında. Cep telefonumuzu nasıl şarj edip kullanabiliyorsak, Powerbank içinde aynı işlemi yapmak zorundayız. Powerbank aletini önceden şarj ederek depolayabilir ve daha sonraları powerbank'in mAH durumuna göre defalarca şarj etme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Örneğin 8000 mAh'lik bir yeni Powerbank aldınız. Kendi cep telefonunuzun bataryasıda 2.000 mAh, hemen 4 kere şarj edebileceğinizi düşünürsünüz. Ancak kayıpları da bir faktör olarak ele alırsak bu sayı 3 veya 3,5 kere tam şarj sayısı anlamına gelecektir.

Powerbankler de 1A = 1.000 mAh'dir. Bunlar çeşit olarak 5A = 5.000 mAh, 10 A= 10.mAh olarak değişmekte.

Powerbank kullanırken dikkat etmeniz gerekenler


Çoğu zaman haberlerde, " Cep telefonu bataryası patladı " şeklinde bir çok haber duymuşsunuzdur. Powerbankler de batarya alt yapısında olduğu için bunlarında patlama riski var. Fazla ısıdan uzak tutunuz.

10.000 mAh üzeri Powerbankler ısı konusunda daha hassas olabilir, çantanızın ücra köşesine bataryayı sıkıştırıp, uzun süre sıcakta kalmamasını sağlayın.

Güvenilir markaları tercih edin. Piyasada artık yol üstünde bile Powerbankler satılmakta. Ucuz malı alıpta hayatınızı tehlikeye atmayınız. Güvenilir,bilinir markaların powerbanklerini tercih ediniz.

En iyi Powerbank Markaları


Powerbank tercih edeceksiniz güvenilir markaları tercih ediniz. Sony, Xiaomi,Philips gibi modelleri tercih ediniz. Eğer Asus Zenfone cep telefonlarına sahipseniz Asus ZenPower'ı tercih edebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon