20 Eylül 2015 Pazar

Instagram Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kapatılır ?

Instagram gün geçtikçe yenilenmekte ve yeni özellikleri ile karşımıza çıkmakta. En son gelen dikey fotoğraf yükleme özelliği ile kullanıcılarını oldukça sevindirdi. En son gelen Instagram güncellemesi ile Instagram kullanıcıları Dırect üzerinden kullanıcılar ile direk mesajlaşabilir hale geldi.

Bende sürekli Instagram kullanmaktayım ve Instagram'ı da fotoğraf sevdiğim için takip ediyorum ve Mesajlaşma özelliğinin bu kadar açık ve net şekilde gelmesi hoşuma gitmedi. Diğer sosyal medya sitelerine benzemeye başladı gibi. Neyse lafı fazla uzatmadan konuya geçelim.

Instagram Mesajlaşma ( DIRECT ) Kapatma

Bu özelliği direk kapatma gibi bir seçenek maalesef yok. Ancak buna yakın bir çözüm yolu bulunmakta. Bize mesaj atan kişilerin bildirimi Instagram hesabımıza gelmekte. İşte bu bildirim gelmesini önleyebiliriz, bu sayede yeni mesaj mı geldi diye düşünmemiş oluruz.

İlk olarak Instagram hesabınızı açın ve sağ üstte yer alan DİRECT butonuna basınız. Burada size mesaj atan kişiler çıkacaktır. Burada yer alan kişinin üzerine basılı tutunuz. Basılı  tuttuktan sonra menü gelecektir. Bu menüden " Bildirimleri Sessize al " seçeneğini seçiniz. Bundan sonra o kişi size mesaj atarsa size bildirim gelmeyecektir.

instagram-dm-kapatma instagram-mesaj-kapatma

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon