21 Eylül 2015 Pazartesi

Google Play Store 403 Hatası

google-play-store-403-hata

Google Play Store 403 hatası nedir,nasıl çözülür diyen Android kullanıcıları için bu blog sayfamızı hazırladık. Play Store üzerinden gün içerisinde oyun ve uygulama yüklemekteyiz ve bu uygulamalara oyunlara sürekli güncellemeler gelmekte.

Güncellemeler Play Store hesabımıza gelir ve ister teker teker, istersek de toplu bir şekilde uygulamaları güncelleyebiliriz. Ancak bazı uygulamalarda güncelleme, bir hata nedeniyle indirilemedi.(403) hatası karşımıza gelebilir. Ben ceply.net admini olarak bu tarz hatalardan pek hoşlanmıyorum, ama bu tarz hataların çözümünü bulmakta oldukça keyifli oluyor :)

Google Play Store 403 Hatası Çözümü


Google Play Store uygulamanızı açınız ve sol üstte ki menü tuşuna basarak Play Store hızlı araç çubuğuna ulaşınız. Bu kısımda gelen menüden Ayarlar>Yerel Arama Geçmişini temizle yolunu izleyin. Bu kısımda Yerel Arama Geçmişini temizle seçeneğine dokununuz. Bu işlem Play Store geçmişini temizlicektir ve bu işlemden sonra güncellemeyen uygulamayı Play Store üzerinden arayarak tekrar güncelleyebilirsiniz.

Üstteki tavsiye olmadı ise güncellenmeyen uygulamayı telefonunuzun Uygulamalar kısmından kaldırın ve tekrar yükleyin. Ancak o uygulamaya ait varsa k.adı şifreniz kesinlikle bir yere not edin. Sonra hesap adım şifrem neydi diye dert etmeyin. Başka Play Store hatalarınız var ise yorum kısmından bize bildiriniz lütfen.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon