29 Eylül 2015 Salı

Facebook Hesabını Tamamen Silmek

2016 Yılında da Facebook hesabı tamamen nasıl silinir tarzı sorular karşı karşıya kalacağız gibi. Facebook hesabı kalıcı olarak silme işlemleri oldukça basittir. Facebook gün içerisinde artık neredeyse bir ihtiyaç haline geldi gibi. Doğru kullanıldığı taktirde oldukça faydalı olan sosyal medya, ne yazık ki aşırı kullanıldığı taktirde bazı sorunlar davetiye çıkarabiliyor.

Özellikle öğrenciler bu konuda oldukça sıkıntı yaşayabiliyor. Facebook ile aşırı zaman geçirmekten derslerine konsantre olamayanlar veya Facebook ile zaman geçirirken işini aksatanlar var ise ilk iş olarak Facebook hesabı nasıl silinir diye arama yapmaya başlıyorlar.

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek


Facebook hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için aşağıda ki adımları uyguladıktan sonra profilinizin duvarında veya profilinizde hiç bir hareketlilik olmaması gerekiyor. Bunun için hesabınıza tanımlı tüm uygulamaları kaldırmalısınız.

Facebook uygulamalar nasıl kaldırılır ?


Facebook ana sayfada en üstte yer alan aşağı ok şeklinde ki oka tıklayınız ve açılan menüden ayarlar seçeneğine tıklayınız.

facebook-uygulamalari-silme

Ardından sol menüde yer alan Uygulamalar seçeneğine giriniz. Bu sayfada hesabınız ile giriş yaptığınız Facebook uygulamaları çıkacak. Uygulamaların üzerinde ki çarpı butonuna basarak tüm uygulamaları kaldırınız.facebook-uygulamalari-silme-1

Yukarıda ki uygulama kaldırma işlemini yaptıktan sonra Facebook hesabınızı kalıcı olarak kapatma adımlarına geçebilirsiniz. Aşağıda ki anlatımları Android cep telefonunuzdan herhangi bir tarayıcı üzerinden de yapabilirsiniz.

Eğer Facebook sayfanız var ve tek yönetici siz iseniz, hesabınızı sildiğiniz an bu sayfalarınızda silinecektir, aklınızda olsun.

Facebook hesap silme adımları :

Buraya tıklayarak Facebook hesap silme sayfasına ulaşmanız gerekmekte. Hesabını sildikten sonra hesabını yeniden etkinleştiremeyeceğini ve eklediğin içerik - bilgilerin hiçbirinin geri getirilemeyeceğini lütfen unutma.

Yukarıda ki hesap silme linkine girdiğiniz karşınıza böyle bir ekran gelecek. Burada Hesabımı sil butonuna basınız.

facebook-hesap-silme

Bu butona bastıktan sonra Hesabı kalıcı olarak sil penceresi gelecek ve bu kısımda hesabınıza ait şifrenizi yazmanız gerekmekte. Önceki yıllarda güvenlik kontrolü için karışık rakam harf çıkardı ancak Facebook bu kısmı yenilemiş ve artık Lütfen bir kaplan gösteren tüm fotoğraflar seç tarzı güvenlik kontrolleri karşımıza çıkmakta. Güvenlik kontrolünü de doğru olarak yaptıktan sonra altta yer alan TAMAM Butonuna basarsanız hesabınız tamamen silinmiş olacaktır.

facebook-hesap-silme-2016

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon