23 Eylül 2015 Çarşamba

Android Telefonlarda Geliştirici Seçenekleri Aktif Etme

gelistirici-secenekleri-androidAndroid cihazlarda bir çok özellik ve test ekranları yer almakta. Muhtemelen sizlerinde bilmediği, daha önce denk gelmediği ama arkadaşından duyduğu veya Teknoloji forumlarından duyduğu Android özellikleri vardır. Bunlardan biride Cep telefonlarının Geliştirici Seçenekleri özelliğidir.

Geliştirici Seçenekleri Nedir ?


Geliştirici seçenekleri Android cihazlarınızda bir çok ileri ayarları yapabildiğiniz bir menüdür. Bu menü üzerinden telefonunuzun üst düzey ayarlarına ulaşabilirsiniz. Usb Hata ayıklamaları, ekran üzerinde dokunduğunuz dokunmaları göster gibi bir çok ayar yer almakta. Tabi bu menü gizli bir şekilde Android cihazlarda yer almakta. Herkesin bu ayarları bilinşsiz kullanması sorunlara yol açabilir.

Geliştirici Seçenekleri Nasıl Aktif Edilir ?


Cep telefonunuzdan Ayarlar>Hakkında kısmına giriniz. Bu menüde yer alan Yapı Numarası yazısına 5 kere üst üste basınız. Ardından Geliştirici seçenekleri ayar kısmı açılmış olacaktır.

Bu ayarlar kısmında Donanım ile alakalı GPU özellikleri, işaret konumlarını göster gibi önemli bu tarz ayarlar yer almakta. Lütfen tam hakim olmadığınız, bilginiz olmadığı ayarları kurcalamayınız.

Geliştirici Seçenekleri Açtıktan sonra kapatılabilir mi ?


Evet Kapatabilir. O menünün en üstünde yer alan butonu kullanarak Kapalı konuma getirebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon