29 Ağustos 2015 Cumartesi

Instagram Dikey Fotoğraf Nasıl Yüklenir ?

Instagram bir çok Android kullanıcısı tarafından kullanılmakta. Instagram üzerinden diğer takipçilerinize çektiğiniz fotoğrafları paylaşabilir ve diğer kullanıcıların paylaşmış olduğu Fotoğrafları görebilirsiniz. Instagram son yaptığı güncelleme ile artık Dikey Fotoğrafların yüklenebileceğini kullanıcılarına duyurdu.

Instagram çıktığı zamandan beri kare formatlı fotoğraflarda ısrar ediyordu, ancak son gelen güncelleme ile artık kullanıcılar çekmiş olduğu dikey fotoğrafları da arkadaşları ile paylaşabilecek. Ancak Instagram'a dikey fotoğrafınızı attığınızda yapmanız gereken bir kaç işlem yer almakta. Ceply.net olarak Instagram'ın güncellemesini kendi cep telefonumdan yaptım ve dikey fotomu nasıl yükleyeceğim diye uygulamayı kurcalamaya başladım.

Instagram Dikey Fotoğraf Yükleme:


Öncelikle uygulamanın son güncellemesini yapmalısınız. Play Store üzerinden uygulamayı güncelleyiniz. Ardından normal fotoğraf yükler gibi fotoğrafınızı çekin veya galerinizden ekleyin. Ardından fotoğraf paneli gelecektir. Burada sol alta ve sağ alta ekstra butonlar gelmiş. Sağda ki buton Instagram Layout butonudur. Bize gerekli olan solda ki buton.

Aşağıda ki resimde olduğu gibi fotoğraf yükleme ekranında solda yer alan butona tıklayarak fotoğrafı dikey veya kare hale getirebilirsiniz.

instagram-dikey-foto

 

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon