26 Ağustos 2015 Çarşamba

Facebook M isimli Yeni Bir Sesli Asistan Geliyor !

facebook-m

İlk olarak Siri ile tanıştığımız sesli asistan uygulamaları, Soundhound uygulaması ile devam etti. Ardından bu işe Microsoft'da el atınca Cortana üzerinde çalışmaya başladı. Cortana Android cihazlar içinde sunuldu.

Hal böyle olunca, en büyük Sosyal sitelerden biri olan Facebook boş durur mu? Tabi ki de durmaz. Facebook M adını verdiği, Facebook Messenger'a bağlı Sesli asistanını duyurdu. Bu Sesli asistan diğer sesli asistanlar gibi sese duyarlı bir şekilde çalışmıyor. Bu Sesli asistana derdinizi yazarak anlatıyorsunuz, bunu diğerlerinden ayıran özellik diyebiliriz.

Yapay Zeka yeteneğine sahip Facebook M Sesli asistanı ile ürün satın alabilir, sevdiklerinize hediye gönderebilir, restorantlardan randevu alabilir ve okumak için kitap siparişi verebilirsiniz. Ayrıca yapacağınız seyahatlar için randevu bile ayarlayabilirsiniz.

David Marcus'un kişisel Facebook hesabında paylaştığı görsellere bakarsak, bu sesli asistan ilk olarak iOS cihazlara gelecek gibi. Bu Sesli asistanın Facebook Messenger üzerinden çalışacağını dile getirmiştik. Hizmet aktif olunca FACEBOOK Messenger üzerinden kullanılabilir hale gelecektir. Facebook Messenger'ı buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: Facebook

facebook-m-asistan

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon