Header Description

LightBlog

Breaking

21 Ağustos 2015 Cuma

Android Stagefright virüsü nasıl temizlenir ?

stagefright-virusuAndroid için gün geçtikçe yeni virüs çeşitleri çıkmakta ve bunların arasına son olarak Stagefright Android virüsü de katıldı. Bu virüs sinsice yerleşiyor ve istemediğiniz sonuçlara imkan verebiliyor.

Stagefright virüsü temel olarak MMS üzerinden cep telefonlarınıza girmekte. Mesajlaşma uygulamalarınızın mesajları otomatik açması sonucu bu virüs sizin haberiniz olmadan telefonlarınıza girmekte ve malware virüsünü telefonunuza yerleştirmekte. Bir çok Cep telefonu şirketi Stagefright Virüsünü gidermek için güncelleme vereceğini duyurdu.

android-stagefright

Stagefright virüsünü aşağıdan tarattıktan sonra eğer telefonunuzda Stagefright virüsü yok ise bu önlemi almanızı öneririz. Telefonunuzdan Mesajlar => Ayarlar => MMS => Otomatik Al tikini kaldırınız. Bu sayede gelen MMS virüsü otomatik olarak girmeyecektir.

Stagefright virüsü nasıl temizlenir ?


Stagefright virüsü için telefonunuza bir uygulama yüklemelisiniz. Android için sunulan Antivirüs uygulamaları arasında yer alan ESET, Stagefright virüsü içinde bir detector hazırladı. Buraya tıklayarak Play Store üzerinden bu uygulamayı indirerek telefonunuzu hemen taratabilirsiniz.

stagefright-android