30 Ağustos 2015 Pazar

Android Ekrana Çift Dokunuş ile Kilit Açıp Kapama

Lg G2-G3-G4 Modellerinden tanıdığımız Çift dokunuş ile ekran kilidini açma özelliğini, Android cihazlarınıza uygulama vasıta ile getirebilirsiniz. Bu özellik, tuş kilidini fazla kullanmak istemeyen veya bu özellik hoşuna gidenler için oldukça yararlı olacaktır. Knock on ismi ile LG telefonlarda yer alan bu özellik, bir kaç Android uygulaması ile başka Android uygulamalarına da entegre edilebiliyor. Bu özellik ile tuş kilidinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

solo-launcher

Ekrana çift tıklama ile kilidi açmak:


Buraya tıklayarak Solo Launcher isimli uygulamayı telefonunuza indirip kurunuz. Uygulamayı kurduktan sonra Solo Ayarları > Haraketler kısmına geliniz. Burada yer alan Çift Dokunma ( Turn-off-screen ) özelliğini seçiniz.

solo-launcher-android

Alternatif uygulama:
TapTap Screen Lock Android uygulamasını da Launcher kurmadan kullanmak isteyenler için paylaşalım. Ekranın boş kısmına iki kere art arda dokunduğunuzda telefonunuzu kilitleyebilirsiniz. Bu uygulamayı şu adresten indirebilirsiniz.

tap-tap-android

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

4 yorum:

 1. Mücella. Ayhan6 Haziran 2016 08:42

  Çift tık özelliği kayboldu ne yapabilirim

  YanıtlayınSil
 2. Allah allah mutis valla hahajjajajajjaj

  YanıtlayınSil
 3. Ama sadece kapıyo açılmıyor

  YanıtlayınSil
 4. Bu ozellik lg lerdeki qibi deqil biqun benim qibi bakcaksiniz olmuyo qidip lg alcaksiniz g3 g4 g5 kisacasi lg cift tikta onde kabullenmek qerekiyo qerisi hep cakma oluyo

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon