29 Temmuz 2015 Çarşamba

Google Translate ile Görsel Metinleri Çevirebileceksiniz !


Android için Google tarafından sunulan Çeviri programı Google Translate ile artık yazılı görselleri de çevirebileceksiniz. İngilizce kelimeleri çeviride kullandığımız Google Translate uygulaması yeni görsel çeviri özelliği kullanıcıların beğenisine sunulacak. Google Translate Uygulaması Görüntülü çeviri özelliği ile çok dikkat çekecek gibi.

Aşağıda ki resimde gördüğünüz gibi yazılı bir görseli arka kameranız ile uygulamaya gösterdiğinizde ekranda çevirilmesini istediğiniz dile çevirildiğini göreceksiniz. Google Bloğunda yayınlanan bilgiye göre Translate uygulamasında görsel metin çeviri için internet bağlantısı da gerekmiyor. Ayrıca uygulama içerisinde desteklenen dil sayısı 27'ye çıkarıldı.

Google Translate üzerinde kamera ile kelime çevirme işlemi nasıl yapılır ?


Google Translate uygulamasını cep telefonunuza yükleyiniz. Buradan telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra gelen ekranda orta kısımlarda yer alan kamera simgesine basınız.

google-translate

Ardından aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir.

translate-resim-ceviri

Bu ekranda üst kısımdan hangi dilden hangi dile olacağını belirliyorsunuz. Ardından orta kısımda yer alan Metin hizalama kısmına görselde ki metin kısmını tam denk getirmeye çalışın.

Google Translate tarafından desteklenen diller:
French, German, Italian, Portuguese, Ukrainian, Spanish,Bulgarian,Norwegian,Croatian,Czech,Danish, Dutch, Filipino, Finnish,  Hungarian, Indonesian, Lithuanian, Catalan, Polish, Romanian, Slovak, Swedish, Turkish,Russian

Kaynak: GoogleBlog

  

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon