27 Temmuz 2015 Pazartesi

Android Telefonda Klavye Sesi ve Titreşimi Nasıl Kapatılır ?

Android-klavye-sesi-titresimAndroid cep telefonlarının gelişmesi ile birlikte bir çok kişi yeni Android telefonlarının sahibi olmaya başladı. Yeni telefon alınca karşılaşılan olaylardan biriside, Akıllı telefonların klavyelerine bastığımızda çıkan Klavye sesi ve Klayve titreşimidir.

Bu sayfamızda sizlere Klavye sesinden ve Klavye titreşiminden rahatsız olanlar için bu 2 sorunu nasıl kapatacağınızdan bahsedeceğiz.

Android klavye sesi kapatmak


SAMSUNG TELEFONDA KLAVYE SESİ KAPATMAK : Ayarlar -> Ses -> Dokunmalı Geri Bildirim kısmında ki tiki kaldırabilirsiniz.
HTC MODELLERDE KLAVYE SESİ KAPATMAK: Ayarlar > Dil ve klavye öğesi > HTC Sense Input butonuna basın > Sesli geri bildirim öğesini seçiniz ve Klavye seslerini kapatmak için " Hiçbiri " seçeneğini seçiniz.
LG MODELLERDE KLAVYE SESİ KAPATMA: Ayarlar > Genel > Dil ve Giriş > LG KLAVYE > LG Klavyenin yanında yer alan çark şeklinde ayarlar butonuna basınız > Ek ayarlar kısmından " Tuşa Basıldığında ses çıkar " aktif olan tikini kaldırmanız sorununuzu çözecektir.

Android Klavye titreşimi kapatmak


LG MODELLERİ İÇİN: ( Ayarlar > Genel > Dil ve Giriş > LG KLAVYE > LG Klavyenin yanında yer alan çark şeklinde ayarlar butonuna basınız > Ek ayarlar kısmından " Tuşa basıldığında ses çıkar " aktif olan tikini kaldırınız. )
SAMSUNG MODELLERİ İÇİN: ( Ayarlar>Dil ve Giriş> Klavyeler ve Giriş Yöntemlerİ menüsüne giriniz. Burada yer alan klavyenizde sağda çark şeklinde ayar butonu yer alıyor. Buna tıklayın ve açılan menüde " Tuşa Basıldığında Titret " seçeneğinin tikini kaldırın. )
ASUS ZENFONE MODELLERİ: ( Ayarlar > Ses ve Bildirim > Diğer Sesler > Dokunulduğunda cihazı titret tikini kaldırın )
HTC MODELLERİ: ( Ayarlar > Dil ve klavye öğesi > HTC Sense Input butonuna basın > Titreşimli geri bildirim seçeneğini aktif olan tikini kaldırın. )

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon