21 Temmuz 2015 Salı

Android'de İnternet Hızı Nasıl Ölçülür ?

speedtestArtık Teknolojinin oldukça gelişmesi ve cep telefonların gittikçe küçülerek bilgisayar kadar performans sağlaması sonucunda, çoğu insan gün içerisinde Akıllı telefonu ile bir çok işini halledebilmekte.

Öyle ki artık sadece evimizde ki Wifi ile sınırlı kalmayıp cafede, hastahanede ve bu gibi mekanlarda sürekli bir wifi araması yapmaktayız. Buna bağımlılıkda diyebiliriz aslında. Evimizde ki Wifi ağına sadece biz girdiğimiz için çok hız düşümü olmayacaktır ancak dışarıda ki wifi ağına bir çok kişi bağlandığı için hız düşüşü olacaktır.

Artık Bilgisayarda yapabildiğimiz bir çok işlevi, Akıllı telefonlardan da yerine getirebiliyoruz. Buna internet hızı ölçümü de dahil. Android için indirilmeye sunulan Speed Test uygulaması, Android cep telefonunuza bağlı olan internetin hızını kısa sürede ölçerek size sunmayı amaçlıyor. Buraya tıklayarak Speedtest Android uygulamasını apk olarak indirip cep telefonunuza kurabilirsiniz. Uygulamayı indirip kurduktan sonra açıp Begin test butonuna basmanız yeterli olacaktır.

android-speedtest

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon