16 Haziran 2015 Salı

Ramazan Ayı için Gerekli Android Uygulamaları

android-iftar-vaktiRamazan ayı ne zaman başlıyor şeklinde bir soru yöneltebilirsiniz. 2015 Ramazan ayı 18 Haziran 2015 tarihi ile başlayacak. Ramazan Ayın da insanlar birlik olmaya başlar ve birlikte iftar, sahur yemekleri yapılır. Yerine getirdiğimiz bu ibadetlerimiz ile bu ayı en verimli şekilde geçirmeye çalışırız.

Android cep telefonunuz için kurabileceğiniz uygulamalar size Ramazan ayı boyunca yardımcı olacaktır. İftara ne kadar kaldı, sahur ne zaman tarzı uygulamalar herkesin istediği uygulamalardır. Ayrıca Ramazan'da misafirlerinize,komşularınıza ne yapayım diye düşünmemeniz için yemek tarifleri uygulamasını da sunacağız. Ramazan imsakiye uygulamalarını da unutmamak lazım.

İftara ne kadar kaldı Android uygulaması


İlk tanıtacağım uygulama herkesin beklediği uygulama olan İftara ne kadar kaldı apk programıdır. Google Play Store'da bir çok imsakiye yer almakta. Ancak biz sizlere resmi dilden olan Diyanet işleri Bakanlığının sunmuş olduğu Razaman Rehberi adlı uygulamayı sunacağız. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz uygulamanın içerisinde Dünyada ki bütün şehirlerin imsak ve iftar saatleri sunulmakta. Bilgiyi doğru kaynaktan almak daha önemlidir, o yüzden bu resmi uygulamayı Ramazan ayında muhakkak telefonunuzda bulundurunuz.

Android Ramazan ayı namaz saatleri :


android-iftar-vakitleri

Bir diğer tanıtacağım uygulama ise sunduğu özellikler ile ücretsiz sunulan Muslim Pro uygulamasıdır. Bu uygulama bizlere bir çok özelliği ücretsiz bir şekilde sunmakta. Buraya tıklayarak uygulamayı cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Muslim Pro özellikleri :

- Bulunduğunuz yere bağlı olarak doğru Namaz saati hesaplayıcısı (Diyanet)
- Ezan: görsel veya sesli uyarılar / ezan sesi
- Okumaları(mp3 ses dosyası), fonetiği ve çevirileri ile Kur'an-ı Kerim
- Yakınlarınızdaki helal restoranlar ile camiler
- Mekke'nin yönünü göstermek için animasyonlu Kıble pusulası
- Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi hayırlı günlerin tarihlerini tahmin eden İslami takvim
- Allah'ın 99 ismi

Ramazan ayı yemek tarifleri uygulaması


android-internetsiz-yemek-tarifleri

Bir diğer sunacağım uygulama ise İnternetsiz Yemek Tarifleri Android uygulamasıdır. Bu uygulamayı yükleyin ve çevrimdışı olarak tüm yemek tariflerine ulaşın. Özellikle internetsiz çalışan yemek tarifi uygulamasını sizlere sunmak istedim. Çünkü bazılarımız Ramazan ayında memleketine gidebiliyor, orada internet olmazsa yemek tariflerine ulaşabilin diye.

11 Farklı kategoriden yemek tarifi bulabileceğiniz bu uygulamada yemeğin resmi, hazırlama süresi, pişirme süresi, kişi sayısı ve malzemeler gibi tüm bilgileri tek dokunuşla edinebilirsiniz. Bu adresten uygulamaya erişebilirsiniz.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon