15 Haziran 2015 Pazartesi

Instagram'a Bilgisayardan Nasıl üye olunur ?

instagram-bilgisayardan-kayit-olmaInstagram, kullanıcıların Akıllı telefonlarından kendilerine ait çektikleri fotoğrafları paylaştığı bir sosyal ortamdır. Paylaştığınız fotoğrafları beğenen kişiler sizi takip ederek ve resminize çift dokunarak paylaştığınız fotoğrafları beğenmeye başlarlar. Instagram her ne kadar gelişse de, bazı ayar ve özelliklerin sadece telefondan yapılması kullanıcıların hoşuna gitmemekte. Tabi bide bunların içine hiç akıllı telefonu olmayanları katarsak iş iyice uzar gider.

Instagram için bir akıllı telefona ihtiyacımız var. Ancak Akıllı telefonu olmayanlarda Instagram'ın içerisinde olmak istiyor. Instagram'a bilgisayardan kayıt olmak istiyorsanız bir takım aşamaları yapmanız gerekmekte. Peki bilgisayardan instagrama kayıt olmak için ne yapmalıyım diyenler için bir kaç tavsiyede bulunacağız.

Instagram Bilgisayardan kayıt olmak:


Buraya tıklayarak ilgili programı bilgisayarımıza indiriyoruz. Bu program ile instagram sitesine üye olacağız.

Uygulama tarayıcımızda indikten sonra exe dosyasını açıyoruz. Çalıştır butonuna basıyoruz.

Çalıştır butonuna tıkladıktan aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda sağ altta yer alan KABUL ET butonuna tıklayınız.

 blue1

Bu kısmı ellemeye çalışın. C Diskine kurulacaktır. Dilerseniz D diskine de kurabilirsiniz. Seçtikten sonra SONRAKİ Butonuna tıklayınız.

blue2

2 tane tik gelecektir. İlki işaretli, diğeri değil olacak ( uygulama bildirimi almak istiyorsanız ona da tik atabilirsiniz) Ardından KUR Butonuna tıklayınız.

blue3

Bu ekran gelince bir şey yapmayın. Aşağıda ki yükleniyor çubuğunun dolmasını bekleyiniz. 

blue4

Burası bu programın bilgisayarımıza yüklenme ekranıdır. Bu ortalama 5-6 dakika sürebilmekte. Bitmesini bekleyiniz.

blue5

Yukarıda ki yükleme aşamasında bittikten sonra uygulama hazır olacaktır. Burada yapmanız gereken aşağıda ki resimde sol üstte gördüğünüz SEARCH butonuna tıklamak. Bu search kısmına Instagram yazarak uygulamaya erişebilirsiniz. Arama yerine Instagram yazdıktan sonra üzerine tıklayın.

blue6

 

Instagram uygulamasını bilgisayara indirmeden önce sizden bir Gmail hesabı isteyecektir. Mevcut hesap diyerek size ait olan Gmail bilgilerinizi girebilirsiniz. Gmail hesabınız yok ise Yeni hesap seçeneğine tıklayınız.

blue8

Gmail hesabımızı uygulamaya ekledikten sonra Instagram uygulamasının Play Store sayfası gelecektir. Yeşil renkte ki YÜKLE Butonuna tıklayınız ve yüklenmesini bekleyin. Uygulama başarı ile yüklendikten sonra Yükle butonunun yerine AÇ butonu gelecektir.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

1 yorum:


EmoticonEmoticon