10 Haziran 2015 Çarşamba

Facebook Messenger bildirimleri nasıl kapatılır ?

facebook messenger bildirimleri kapatmakFacebook Messenger, Facebook'un uygulama içerisinde mesajlaşmanızı sağlayan bir Android uygulamasıdır. Bu uygulamaya Facebook hesabınızı eklediğinde arkadaşlarınız ile uygulama içerisinden mesajlaşabiliyorsunuz. Ancak Facebook Messenger üzerinden gelen bildirim , mesaj sesleri bazen sinir bozucu olabiliyor. Ayrıca çıkan sohbet balonları da ayrı bir dert.

Tabi bunları kaldırması çok kolay. Bilen kişiler Ayarlar kısmından kolayca kaldırabilir ancak pek aşina olmayan kişiler için bu konuyu ele almak istedik.

Facebook Messenger Bildirim sesleri nasıl kapatılır ?


Facebook Messenger uygulamasını açtıktan sonra sağ üstte yer alan Ayarlar sekmesine tıklayınız. Buraya tıkladıktan sonra 2.sırada yer alan " Bildirimler ve Sesler " seçeneğine tıklayın. Burayı açtıktan sonra üst kısımda açık olan tiki sola kaydırarak kapalı konuma getiriniz. Bildirimleri Sessize Al seçeneğinde açılan dakika ve saatlerden birini seçmelisiniz. Tamamen kaldırma veya süresiz bir şekilde kapatmak yok henüz.

facebook-messenger

Ancak bunun dışında bir yol daha yer almakta. Cep telefonunuzun Ayarlar kısmına girin , buradan Uygulama kısmına giriniz. Uygulamaların içinde yer alan Facebook Messenger seçeneğini bulunuz. Messenger seçeneğine basın ve açılan pencerede Durmaya zorla seçeneğini seçiniz. Bu sayede internetiniz açık olsa bile bildirimler gelmeyecektir.

Facebook Messenger Sohbet balonları nasıl kapatılır ?


Messenger üzerinde Ayarlar seçeneğine giriniz. Ana ekranın sağ üstünde yer almakta. Bu kısımdan 3.sırada ki Sohbet Balonları seçeneğine basınız. Bu ekranda Mavi renkte aç yazısı olan butonu sola doğru kaydırın. Kapalı konuma geldikten sonra Sohbet balonları artık açılmayacaktır.

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon