16 Haziran 2015 Salı

Asus Zenfone 2 Türkiye Fiyatı Belli Oldu !

Asus,16 Haziran 2015 tarihinde İstanbul'da yaptığı Lansman ile Zenfone 2'nin Türkiye Fiyatını sunmuş oldu. Zenfone serisine Fiyat / Performans ile giriş yapan Asus, Zenfone 2 cep telefonunda da aynı başarıyı hedefliyor.

Zenfone 2 Türkiye Fiyatı ne kadar diye merak eden kullanıcılar, bugün akşam saatlerinde Lansman'a adeta kitlendi, bazen Lansman sayfası açılmıyordu bile.Asus Zenfone 2'nin Türkiye Fiyatını sunmadan önce isterseniz Zenfone 2'nin özelliklerini sunalım.

asus-zenfone-2

Asus Zenfone 2 Özellikleri:  • 5.5" Full HD IPS ekran

  • 2.3GHz Intel Atom Z3580 işlemci

  • PowerVR G6430 grafik işlemcisi

  • 4GB RAM

  • 16/32/64GB depolama kapasitesi

  • 13MP arka

  • 5MP ön kamera

  • 3.000mAh batarya


 

Bu özellikleri ile Fiyat/Performans ürünü olmayı başaracağını umduğum Zenfone 2, Özellikle Zenfone 5 modelinde 2100 mAh batarya ile oldukça zorluklar yaşamıştı. Asus, Zenfone 2 modeli ile Bataryayı baya güçlendirmiş gibi. Zenfone 5'in kamerası bile gayet iyi çekimler yapabiliyorken, 13 MP arka kamera ile gelen Zenfone 2 ile fotoğraflar artık daha net olacaktır bana göre.

Asus Türkiye sayfasında Lansman'a ait paylaşımların altına yapılan yorumlar dikkatimi çekmedi değil. Kimisi fiyata çok diyor, kimisi gayet ucuz diyor, kimisi yabancı ülkeye göre fiyat artışından bahsediyor. Bense bir şey demek istemiyorum :)

Gelelim şimdi Zenfone 2'nin Türkiye fiyatına. Zenfone 2 farklı depolama birimleri ile farklı fiyatlar ile kullanıcılara sunuldu.

Zenfone 2 Fiyatları:


64GB depolama kapasiteli versiyonunu 1.499TL
32GB versiyonuna ise 1.299TL
1.8GHz hızında Intel Atom Z3560 işlemci ve 16GB depolama kapasiteli versiyonu ise 1.099TL

zenfone-2-fiyati

Kullanıcıya aynı modelin düşük fiyatlarını sunmak için Asus mantıklı bir yol bulmuş bence. Aynı modelin fiyatını düşürmek için Ram veya diğer özelliklerden kısmaktansa, depolama alanından kısmak daha mantıklı olmuş bana göre.

Zenfone 2 Türkiye'de ne zaman satışa çıkacak ?


Zenfone 2 Lansmanında herhangi bir tarih belirtilmedi ancak en geç Temmuz ayında Asus Türkiye ile Teknoloji Marketlerinde olacaktır.
Asus Zenfone 2 inceleme videosu


Kaynak: webtekno

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon