29 Haziran 2015 Pazartesi

ASUS Android Telefonları Modem Olarak Kullanmak

Asus Zenfone 4 , Asus Zenfone 5, Asus Zenfone 6 ve Asus Zenfone 2 cep telefonlarınızı modem olarak kullanıp , cep telefonunuzda ki interneti diğer cep telefonları ile paylaşabilirsiniz. Kendi cep telefonunuzda interneti paketi bulunuyor ve bunu interneti paketi olmayan arkadaşınız ile paylaşmak istiyorsanız , Zenfone modellerinde yer alan HotSpot özelliğini açmış olmanız gerekmekte.

Hotspot özelliğini açıp internetinizi paylaşmadan önce kesinlikle Wifi ağınıza şifre koyunuz. Siz internetinizi kullanıma açtığınızda başka istemediğiniz kişilerde paylaşırsa paketiniz çabuk bitebilir.

ASUS Android telefon nasıl modem olarak kullanılır ?


İlk önce ekranın üst kısmını kaydırın ve bildirim kısmında ki Konum seçeneğinin altında ki Hotspot özelliğine dokunarak aktif ediniz. Ardından AYARLAR -> DİĞER -> TETHERİNG VE TAŞINABİLİR HOTSPOT -> TAŞINABİLİR KABLOSUZ HOTSPOT kısmını sağa çekerek AÇIK konuma getiriniz.

asus-modem-1 asus-modem-2

 

AÇIK konuma getirdikten sonra " KABLOSUZ HOTSPOT KURULUMU YAP " seçeneğine giriniz. Bu kısımda ağınıza bir ad ve şifre belirlemelisiniz. Belirledikten sonra KAYDET diyip çıkınız. Ardından bağlanılmak istenen cep telefonundan WİFİ özelliğini açın ve kurduğunuz Hotspot paylaşımlı ağa bağlanınız.

asus-modem-3 asus-modem-4

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Comments


EmoticonEmoticon